Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

RSS
Хмельницький ліцей № 15 імені Олександра Співачука
Ліцей №15 » Про заклад » Історія нашого закладу

Історія нашого закладу

У березні 1951 року на засіданні Виконкому міської ради було прийнято рішення виділити ділянку по вулиці Старобульварній № 31 (тепер Гагаріна) під забудову нової середньої школи на 400 місць, а у 1953 році школу було збудовано. Отже, наша школа - одна з найстарших шкіл міста Хмельницького. Тоді у ті далекі 50-ті почали закладатися шкільні традиції, які ми цінуємо і бережемо сьогодні.

 

Ішли роки і приміщення школи по Старобульварній не відповідало вимогам часу, ставало замалим для учнів, кількість яких з кожним роком збільшувалась. У 1981 році було збудоване нове приміщення по вулиці Котовського 125/1 (тепер Проскурівського підпілля) на 1200 учнів. Активна участь у будові оснащенні та відкриті нової школи було здійснено її тодішнім директором Коваленко Олександром Михайловичем.

 

 Минали роки і школа №15 зазнає реконструкції не тільки у новобудові, але і у впровадженні новітніх педагогічних технологій.

З 1999 року її очолила принциповий та вимогливий керівник Блажиєвська Валентина Миколаївна. Під її керівництвом школа у 2002 році здобуває статус спеціалізованої загальноосвітньої з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів. Оновлено кабінети інформатики, фізики, хімії, технічної та прикладної праці, Створюються кабінети української мови та літератури, ділового мовлення, безпеки життєдіяльності та допризивної підготовки.

 

З приходом у 2002 році талановитого та ініціативного директора Вересюка Миколи Петровича школа набуває додаткового затишку, озеленено поверхи та фойє, здійснений капітальний ремонт класних аудиторій та інших приміщень.

 

У школі вивчають поглиблено українську, англійську та німецьку мови, географію та економіку. Учні школи неодноразово ставали призерами олімпіад із навчальних предметів, брали участь у захисті Малої Академії Наук. Змістовне навчання та цікаве дозвілля, спілкування з викладачами і однолітками, шкільними друзями от що вабить учнів до своєї школи. За ці довгі роки педагогічний та учнівський колектив примножив і збагатив традиції рідної школи. Учнівське самоврядування стало головним аспектом у виховній роботі. Працюють гуртки патріотичного, естетичного, трудового, екологічного та спортивного спрямування.

 

У червні 2005 року почалось впровадження мікропроекту «Вікно у світ», основна мета якого – соціальна реабілітація та адаптація дітей з вадами зору шляхом організації класів інклюзивного навчання. В школі обладнали кабінет корекції зору, працює лікар-офтальмолог та медсестра ортоптистка, організовано бюджетну групу продовженого дня, для дітей зі складною патологією зору проводять індивідуальні заняття, проводять корекційні заняття.

 

21 вересня 2005 року було укладено угоду про співпрацю між СЗОШ №15 та гімназією «Ромува» (м.Шауляй, Литва). В рамках угоди встановлено тісні дружні контакти між колективами освітніх закладів. Вдало започатковано освітню програму шкіл-партнерів, продовжується спілкування крізь телемости, листування, дружні візити. 

 

У 2006 році було відкрито шкільну народознавчу світлицю, де стараннями учнів та педагогів зібрані цікаві матеріали, предмети народного ужитку, обереги, рушники та багато чого неповторного, зберігаючи красу української нації.

 

Гордість школи - її випускники. Серед них: 6 докторів наук, 20 кандидатів наук, депутати обласної та міської ради, спеціалісти органів виконавчої влади, Інна Ящук—декан факультету початкової освіти та філології ХГПА, Ірина Мерлені – олімпійська чемпіонка з вільної боротьби, Міла Нітич – співачка, Наталка Щука - журналістка та ведуча каналу 1+1.



27 січня 2016 року рішенням Хмельницької міської ради Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі №15 присвоєно ім'я майора міліції Олександра Співачука, нашого випускника, який загинув 29 серпня 2014р., захищаючи територіальну цілісність України під Іловайськом. На його честь 9 березня 2016 року на будівлі школи урочисто відкрито меморіальну дошку.

 

25 квітня 2017 року поблизу смт. Новгородське ми втратили ще одного випускника, учасника російсько-української війни - Івана Мельника. Меморіальну дошку на честь АТОвця, який загинув від кулі снайпера на Сході встановили 18 квітня 2019 року при вході до нашого навчального закладу.

 

У вересні 2018 року переможницею конкурсу на посаду директора СЗОШ № 15 ім. О. Співачука стала Кіящук Алла Йосипівна.

 

Рішенням сесії Хмельницької міської ради від 10.10.2018 р. було змінено тип та перейменовано Хмельницьку спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №15 імені Олександра Співачука на Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука.

 

  

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*