Ліцей №15 » Соціально-психологічна служба » Про нас » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

Царенко А.Й.- практичний психолог

Вегера А.А. - соціальний педагог

Царенко Алла Йосипівна

практичний психолог - 0676617221

Вегера Аліна Анатоліїна

соціальний педагог тисни тут

Зміст діяльності соціально-психологічної служби:

Соціально-психологічна служба є частиною системи освіти, тому її основні завдання і функції виходять з місії системи освіти, задекларованих у статті 6 Закону України «Про освіту», принципів гуманістичного характеру освіти, пріоритету загальнолюдських духовних цінностей, життя та здоров’я людини, свободи розвитку особистості та адаптивності системи освіти до рівня і особливостей розвитку особистості. Відповідно, місія психологічної служби полягає у забезпеченні розвиваючого характеру освіти, тобто психолого-педагогічних умов для успішного вирішення завдань навчання та розвитку.

Концепція Нової української школи передбачає перезавантаження української освіти з оновленням існуючого алгоритму професійної діяльності та переглядом методології роботи з учнями, батьками, вчителями; зміну акцентів та пріоритетів з процесу на результат з використанням ефективних методів практичної психології та соціальної роботи. Саме соціально-психологічна служба покликана навчити як жити в злагоді з самим собою і з іншими, і як вступати в стосунки зі світом, щоб життя приносило задоволення. Тому першочерговим завданням працівників психологічної служби є пошук дієвих засобів і методів профілактичної, корекційної, просвітницької та розвиткової діяльності.

Метою діяльності соціально-психологічної служби є сприяння створенню умов безпечного освітнього середовища, умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Основні завдання соціально-психологічної служби:

- сприяти повноцінному розвитку особистості учнів на кожному віковому етапі, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку, та подальшого      професійного самовизначення.
- забезпечити індивідуальний підхід до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
- здійснювати профілактику і корекцію відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів;

- здійснення соціально-психологічного супроводу інклюзивної освіти;

- профілактична робота з метою попередження насильства,булінгу, конфліктів в освітньому середовищі;

- підвищення психологічної культури всіх учасників освітнього процесу: консультативна та просвітницька робота з вчителями, учням батьками.

Додавання коментаря

Ім'я:*
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*