Ліцей №15 » Інформація для учнів » ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ здобувачів освіти

Правила поведінки здобувачів освіти
Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука

базуються на чинному законодавстві України.
Ми – у безпеці
1. Навчальний заклад – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет (електронних – також), токсичних речовин; шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.
2. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я і знущання є неприпустимими формами поведінки у навчальному закладі та а його межами.
3. Спортивне знаряддя (ролики, скейти, тощо) здобувачі освіти використовують за межами навчального закладу.
4. Здобувачі освіти не приводять тварин до навчального закладу.
5. Здобувачі освіти знають і дотримуються правил безпеки життєдіяльності як під час уроків, так і після їх закінчення.
6. Під час перерв здобувачі освіти пересуваються в спокійному темпі правою частиною коридору або сходів (окрім тих місць, де небезпечно знаходитися: горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).
7. Уникають самовільного розкриття вікон, сидіння на підвіконнях чи визирання у відкриті вікна.
8. Йти з навчального закладу та його території в урочний час можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
9. Здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
10. У разі поганого самопочуття здобувачі освіти повідомляють про це вчителів.
Ми – ввічливі
11. Здобувачі освіти висловлюють свої погляди, не зачіпаючи та поважаючи гідність і почуття інших людей.
12. Учасники освітнього процесу розмовляють ввічливо, поводяться так, щоб чути один одного.
13. Коли вчитель входить в клас, здобувачі освіти встають, вітаючи вчителя. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли працюють за комп'ютером.
14. Здобувачі освіти бережуть майно навчального закладу, акуратно ставляться як до своєї, так і чужої власності, дбають про чистоту і порядок на території навчального закладу.
15. Здобувачі освіти несуть відповідальність за зберігання власних речей, в тому числі мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Мобільними телефонами користуються в позаурочний час (якщо їх використання не потрібне на уроці).
16. Здобувачам освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи.
Ми – старанні і наполегливі у навчанні
17. Здобувач освіти приходить у навчальний заклад за 10-15 хв до початку занять, чистий і охайний, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
18. Здобувачі освіти приносять на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг, засоби індивідуального захисту.
19. Здобувачі освіти уважно працюють під час уроків.
20. Здобувачі освіти старанно виконують домашні завдання.
21. Здобувач освіти, який був відсутній у навчальному закладі з причини хвороби до 3 календарних днів може відвідувати ліцей без надання довідки від лікаря.
22. Здобувач освіти, який був відсутній у навчальному закладі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.
23. Якщо здобувач освіти неспроможний відвідувати навчальний заклад в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
24. Для повноцінного навчального процесу слід співпрацювати та вирішувати проблеми разом.