Школа № 15 міста Хмельницького
 • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

  Сьогодні в ліцеї День цивільного захисту. Всі заходи спрямовані на навчання дітей правилам безпеки та поведінки в надзвичайних ситуаціях. Цей день дозволив школярам краще зрозуміти значення цивільного захисту та навчитися основам самозахисту. Учні  удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

  Дефектологи Ліцею №15 Наталія Веляник і Катерина Кривошей відзначили Всесвітній день книги цікавим заходом. «Дивовижна книга» охоче відкрила свої таємниці молодшим школярам. Діти дізнались про те, як народжується книга, про рекордсменів у світі книг, виготовили кольорових читайликів і навіть отримали маленькі… дуже маленькі подарунки - мікрокнижечки.

  Сьогодні в нас казковий день. Казки живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити. Цікаво й пізнавально пройшов цей день для учнів початкових класів. Ми провели вікторину «Відгадай народну казку», квест «Країна казок», літературну вікторину «Мандруємо країною казок». Учні виконали малюнки та поробки з пластиліну з героями улюблених казок. А завершився тиждень початкової школи ПАРАДОМ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ.

RSS
 • Оціни:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

01.02.2013  № 72/78Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 лютого 2013 р.
за № 288/22820

Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я

Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», абзацу другого пункту 56 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778, НАКАЗУЄМО:

 1. Затвердити Інструкцію про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я, що додається.
 2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Єресько О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
 3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, обласним, міським, районним органам управління освітою та охороною здоров'я, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я забезпечити дотримання вимог цієї Інструкції.
 4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 січня 1996 року № 25/20«Про затвердження Інструкції про звільнення від перевідних і випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров’я», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 лютого 1996 року за № 98/1123.
 5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Жебровського Б.М., заступника Міністра охорони здоров’я України Толстанова О.К.
 6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр освіти і науки,
молоді та спорту України


Д.В. Табачник

Міністр охорони
здоров’я України


Р.В. Богатирьова


 ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки, молоді
та спорту України,
Міністерства охорони
здоров'я України
01.02.2013  № 72/78Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 лютого 2013 р.
за № 288/22820

ІНСТРУКЦІЯ
про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я

 1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту»Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778, Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18 лютого 2008 року № 94, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2008 року за № 151/14842 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2009 року № 1151), Інструкції про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14 квітня 2008 року № 319, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 травня 2008 року за № 383/15074.
 2. Інструкція визначає підстави та порядок звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров'я згідно із Переліком захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я, зазначеним у додатку (далі - перелік захворювань).
 3. Від проходження державної підсумкової атестації звільняються:

3.1. Учні (вихованці) загальноосвітніх навчальних закладів за наявності захворювань, визначених переліком захворювань.

3.2. Учні (вихованці) загальноосвітніх навчальних закладів, які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17-18-1 Закону України «Про відпустки».

 1. Учням (вихованцям), які за станом здоров'я можуть бути звільнені від проходження державної підсумкової атестації, необхідно подати за місцем навчання такі документи:

заяву батьків, одного із батьків або їх законних представників;

висновок лікарсько-консультаційної комісії (далі - ЛКК) закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини, засвідчений печаткою відповідного закладу охорони здоров'я.

4.1. Учні (вихованці) загальноосвітніх навчальних закладів, які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17-18-1 Закону України «Про відпустки», необхідно додатково подати за місцем навчання такі документи:

довідку (довільної форми), видану жіночою консультацією для жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;

заяву учнів (вихованців) (у разі досягнення повноліття), які перебувають у відпустці для догляду за дитиною.

 1. Інформація про захворювання, яке дає можливість звільнення учнів (вихованців) від проходження державної підсумкової атестації, має бути зафіксована лікуючим лікарем в одній з форм первинної облікової документації:

№ 026/о «Медична карта дитини (для школи, школи-інтернату, школи-ліцею, дитячого будинку, дитячого садку)», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27 грудня 1999 року № 302;

№ 112/о «Історія розвитку дитини», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27 грудня 1999 року № 302;

№ 025/о «Медична карта амбулаторного хворого № ___», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974;

№ 025-1/о «Вкладний листок на підлітка до медичної карти амбулаторного хворого», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27 грудня 1999 року № 302;

№ 086/о «Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974.

 1. Підставою для звільнення від проходження державної підсумкової атестації є рішення педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу, на основі якого видається наказ керівника цього навчального закладу.
 2. Учні (вихованці), які не мають можливості пройти державну підсумкову атестацію в установлений строк через хворобу, не включену до переліку захворювань, зобов'язані надати медичну довідку закладу охорони здоров’я, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу їм надається право пройти державну підсумкову атестацію, відповідно до пунктів 3.4, 3.9, 3.10 розділу ІІІ Інструкції про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14 квітня 2008 року № 319, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 травня 2008 року за № 383/15074.

Директор департаменту
загальної середньої
та дошкільної освітиО.В. Єресько

Директор департаменту
реформ та розвитку
медичної допомогиМ.К. Хобзей


 

Додаток
до Інструкції про звільнення
від проходження державної
підсумкової атестації учнів (вихованців)
загальноосвітніх навчальних закладів
за станом здоров’я

ПЕРЕЛІК
захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я

№ з/п

Назва захворювання

Допуск до проходження державної підсумкової атестації

1

Інфекційні та паразитарні хвороби

1.1

Гострі інфекційні хвороби (вірусні, бактеріальні та паразитарні)

Після одужання та закінчення строку ізоляції під контролем клініко-лабораторних обстежень

1.2

Активний туберкульоз органів дихання і позалегеневих локалізацій

Через рік після виліковування за рішенням ЛКК, за участю лікаря-дитячого фтизіатра

2

Злоякісні новоутворення всіх локалізацій

Через півроку після завершення лікування, у фазі ремісії, під контролем клініко-лабораторних обстежень. Для хворих дітей, які отримували лікування із трансплантацією стовбурових клітин, через рік після завершення лікування, у фазі ремісії, під контролем клініко-лабораторних обстежень

3

Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення із залученням імунного механізму

3.1

Анемії (середньо тяжкі і тяжкі форми), пов’язані з харчуванням, гемолітичні анемії

Після закінчення лікування та нормалізації показників крові під контролем клініко-лабораторних досліджень

3.2

Апластичні анемії вроджені

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

3.3

Апластичні анемії набуті

Через рік після закінчення спеціального лікування та нормалізації показників крові під контролем клініко-лабораторних досліджень

3.4

Гемофілія (тяжкі форми)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

3.4.1

Гемофілія (легкі та середньотяжкі форми)

Після закінчення спеціального лікування та нормалізації показників крові під контролем клініко-лабораторних досліджень

3.5

Агранулоцитоз

Через 6 місяців з моменту ремісії

3.6

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (хвороба Верльгофа)

Не менше ніж через один рік після нормалізації рівня тромбоцитів

3.7

Геморагічний васкуліт

Після закінчення лікування та нормалізації показників крові під контролем клініко-лабораторних досліджень

3.8

Стан після трансплантації кісткового мозку, печінки, нирок, інших органів

Через 5 років після закінчення імуносупресивної терапії в стадії клініко-лабораторної ремісії

3.9

Вроджені імунодефіцитні стани, що супроводжуються рецидивами інфекційних ускладнень, патологічними змінами кровотворної системи, інших органів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

4

Хвороби ендокринної системи

4.1

Захворювання гіпофіза, щитоподібної залози, наднирників, паращитовидних залоз із значним або помірним порушенням функції в стані клініко-гормональної субкомпенсації або декомпенсації на фоні медикаментозної терапії

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

4.2

Стан після медичних процедур на ендокринній залозі (оперативне видалення, в тому числі часткове, променева терапія тощо) в стані клініко-гормональної субкомпенсації або декомпенсації на фоні замісної терапії

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

4.3

Цукровий діабет (стан клініко-метаболічної субкомпенсації або декомпенсації)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

5

Розлади психіки та поведінки

5.1

Шизофренія, інші психотичні розлади, що потребують стаціонарного лікування

Після закінчення стаціонарного лікування за висновком лікаря-дитячого психіатра

5.2

Невротичні, пов'язані зі стресом, соматоформні розлади, що потребують стаціонарного лікування

Після закінчення стаціонарного лікування за висновком лікаря-дитячого психіатра

5.3

Депресивні, маніакальні та асоційовані з ними поведінкові розлади, що потребують стаціонарного лікування

Індивідуально за висновком ЛКК з обов'язковою участю лікаря-дитячого психіатра

5.4

Комбіновані вокальні та моторні тики (синдром Туретта) у разі тяжких стійких проявів, що зумовлюють соціальну дезадаптацію

Після стабілізації клінічного стану за висновком лікаря-дитячого психіатра

5.5

Розлади зі спектру аутизму

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

6

Хвороби нервової системи

6.1

Хронічні не прогресуючі захворювання нервової системи в резидуальному періоді (дитячий

Через рік після початку захворювання, індивідуально за висновком ЛКК з обов’язковою

церебральний параліч, наслідки перенесених інфекційних захворювань нервової системи, травм тощо)

участю лікаря-дитячого невролога

6.2

Прогресуючі захворювання нервової системи (м’язова дистрофія, розсіяний склероз тощо)

Індивідуально за висновком ЛКК з обов’язковою участю лікаря-дитячого невролога

6.3

Захворювання нервової системи в гострому та відновному періодах (6-12 місяців з початку захворювання)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

6.4

Епілепсія та епілептичні синдроми із судомами два рази на місяць та частіше

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації. В інших випадках індивідуально за висновком ЛКК з обов’язковою участю лікаря-дитячого невролога

6.5

Spinabifida (неповне закриття хребетного каналу) з вираженими і різко вираженими руховими і тазовими порушеннями

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

7

Хвороби ока та придаткового апарату

7.1

Запальні захворювання рогівки, склери, судинної оболонки, сітківки, зорового нерва, які мають прогресуючий або рецидивуючий перебіг

У період ремісії

7.2

Одностороння та двостороння афакія або артіфакія

Через 3 місяці після хірургічного втручання, далі – індивідуально залежно від результату лікування

7.3

Глаукома з декомпенсацією внутрішньоочного тиску після хірургічного лікування на одному або на обох очах

Не менше ніж через 6 місяців після операції, далі – індивідуально залежно від результату лікування

7.4

Ускладнена дегенеративна міопія незалежно від ступеня (при хронічній периферичній дистрофії сітківки з наявністю передрозриву чи розриву)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

7.5

Стан після хірургічного втручання на рогівці, скловидному тілі, сітківці

Не менше ніж через 6 місяців після операції, далі - індивідуально залежно від результату

7.6

Проникаючі поранення і контузії органу зору середнього і важкого ступенів тяжкості

Не менше ніж через 6 місяців після травми, далі - індивідуально залежно від результату

8

Двостороння приглухуватість III, IV ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації, що проводиться в усній та письмовій формах зі сприйняттям тексту на слух

9

Хвороби системи кровообігу

9.1

Гостра ревматична лихоманка

Через один рік після останньої атаки під контролем клініко-лабораторних обстежень

9.2

Хронічні ревматичні захворювання серця з явищами хронічної серцево-судинної недостатності IІ, ІІІ ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.3

Артеріальна гіпертензія II, III ступенів (діагноз повинен бути підтверджений медичним обстеженням у стаціонарних умовах)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.4

Неревматичні ураження клапанного апарату серця і м'яза (міокардити, ендокардити та перикардити) серця з явищами хронічної серцево-судинної недостатності IІ, ІІІ ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.5

Кардіоміопатії (дилатаційна, гіпертрофічна, рестриктивна)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.6

Вроджені аномалії системи кровообігу з явищами хронічної серцево-судинної недостатності ІІ, ІІІ ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.7

Стани після хірургічних втручань на серці з явищами хронічної серцево-судинної недостатності IІ, ІІІ ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.8

Хронічна серцево-судинна недостатність IІ,ІІІ ступенів

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

9.9

Порушення серцевого ритму та провідності (одержують протиаритмічні лікарські засоби; отримали лікування методом радіочастотної абляції та (або) з імплантованим кардіостимулятором)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

10

Хвороби органів дихання

10.1

Хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів, вроджені аномалії легені з частими загостреннями (3 рази на рік і більше), та (або) явищами дихальної недостатності ( II, III ступенів), та (або) легеневою гіпертензією

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

10.2

Хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів, вроджені аномалії легені з рідкими загостреннями (до 2 разів на рік)

Після закінчення загострення

10.3

Бронхіальна астма (важкий перебіг) неконтрольована або частково контрольована

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

10.4

Муковісцидоз середнього і

Мають право на постійне звільнення

важкого ступенів тяжкості

від проходження державної підсумкової атестації

10.5

Операції з приводу вад розвитку легенів (кіст, лобарної емфіземи, гіпоплазії, секвестрації) і бронхоектатичної хвороби

Через 6 місяців після операції

10.6

Пневмонія, підтверджена рентгенологічним дослідженням

Після одужання

10.7

Саркоїдоз

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

10.8

Операції на органах межистіння (трахеї, стравоході, при доброякісних пухлинах і кістах)

Через 6 місяців після операції

10.9

Операції з приводу діафрагмальної грижі:

а) неускладнені

б) за наявності дихальної недостатностіЧерез 6 місяців після операції

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11

Хвороби органів травлення

11.1

Виразка шлунка та (або) дванадцятипалої кишки

Після закінчення загострення

11.2

Неспецифічний виразковий коліт

Після закінчення загострення

11.3

Хвороба Крона (середньо важка та важка форми)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.4

Синдром короткої кишки

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.5

Операції на товстій кишці і аноректальній ділянці, ускладнені нетриманням калу

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.6

Хронічний гепатит з високим або помірним ступенем активності та (або) фіброзом

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.7

Фіброз печінки та (або) цироз печінки

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.8

Печінкова недостатність

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

11.9

Хронічний панкреатит

Після закінчення загострення

12

Хвороби шкіри та підшкірної клітковини

12.1

Псоріаз, атопічний дерматит/екзема, токсична еритема у стадії загострення

Після закінчення загострення

12.1.1

Розповсюджені та часто рецидивуючі (2 рази на рік і більше) форми захворювань, зазначених у позиції 12.1

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

12.2

Аутоімунні хвороби з рецидивуючим та хронічним перебігом (пемфігус, дерматит Дюрінга, бульозний епідермоліз - проста форма, псоріаз артропатичний, субкорнеальний пустульоз Снеддона-Вількінсона

У період ремісії захворювання

12.3

Бульозний епідермоліз - дистрофічна форма, склеродермія з проявами склеродактилії, спадковий кератоз долонно-підошовний, пігментна ксеродерма, псоріаз артропатичний зі стійкими руховими порушеннями

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

13

Хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини

13.1

Ревматоїдний артрит, юнацький (ювенільний) артрит та інші запальні артропатії з порушенням функції суглоба і частими загостреннями (2 рази на рік і більше)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

13.2

Системні хвороби сполучної тканини

У період ремісії під контролем клініко-лабораторних обстежень

13.3

Деформації хребта та (або) грудної клітки III, IV ступенів із значними порушеннями функції органів грудної клітки (не оперовані)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

13.3.1

Стан після операції щодо деформації хребта та (або) грудної клітки

Через 6 місяців після оперативного втручання

14

Хвороби сечостатевої системи

14.1

Гломерулярні хронічні захворювання нирок, швидко прогресуючий нефритичний синдром, хронічний нефротичний синдром, спадкова нефропатія

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.2

Хронічний тубулоінтерстіціальний нефрит у стадії зворотного розвитку

Через 3 місяці після останнього загострення

14.3

Хронічна та неуточнена ниркова недостатність зі стійким порушенням функції нирок

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.4

Гострий нефритичний синдром

14.4.1

При нормалізації ниркових функцій

Через 6 місяців після виписки зі стаціонару

14.4.2

За наявності синдрому артеріальної гіпертензії

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.5

Гострий тубулоінтерстіціальний нефрит

Через 3 місяці після виписки зі стаціонару, далі - індивідуально залежно від результату

14.6

Дизплазія нирок, що супроводжується

Мають право на постійне звільнення від проходження державної

артеріальною гіпертензією

підсумкової атестації

14.7

Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом

14.7.1

Гормонорезистентний варіант перебігу

Після закінчення проведення патогенетичної терапії

14.7.2

Гормонозалежний варіант перебігу

Через 2 роки після проведеної патогенетичної терапії у період стійкої ремісії

14.8

Гостра ниркова недостатність різного ґенезу

14.8.1

При зниженні клубочкової фільтрації

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.8.2

При відсутності порушення функції нирок

Через 2 роки після закінчення патогенетичної терапії

14.9

Спадковий нефрит (синдром Альпорта)

14.9.1

З порушенням функції нирок, за наявності нефротичного синдрому та/або артеріальної гіпертензії

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.9.2

При відсутності порушення функції нирок

Через 3 місяці після виписки зі стаціонару

14.10

Оперовані ускладнені вади розвитку нирок і сечовивідних шляхів

14.10.1

З порушенням уродинаміки та функції нирок

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

14.10.2

Без порушення уродинаміки та функції нирок

Через 3 місяці після виписки зі стаціонару

14.11

Операція з приводу варикоцеле, крипторхізму

Через 2 тижні після виписки зі стаціонару

15

Вагітність

15.1

Патологічна вагітність

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

16

Операція з приводу апендициту

Через 2 тижні після виписки зі стаціонару

17

Операція з приводу пахвинної, пупкової грижі

Через 2 тижні після виписки зі стаціонару

18

Операція з приводу непрохідності кишечника

Через 1 місяць після виписки зі стаціонару

19

Переломи кісток верхніх кінцівок

Через 1 місяць з дня зняття іммобілізації при проходженні державної підсумкової атестації, яка проводяться в письмовій формі (при переломах кісток провідної руки)

20

Переломи кісток нижніх кінцівок

Через 8 тижнів з дня зняття іммобілізації

21

Переломи черепа, хребта

Через 3 місяці після виписки зі стаціонару, далі - індивідуально залежно від результату

22

Черепно-мозкові травми, травматичні ушкодження спинного мозку

22.1

Без наслідків або з мінімальними неврологічними порушеннями

Через 2 місяці після отримання травми

22.2

Зі стійкими помірно вираженими і вираженими неврологічними порушеннями

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

23

Наслідки травм, отруєнь та інших впливів зовнішніх причин з вираженими і різко вираженими порушеннями функцій органів і систем

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

24

Стан, пов'язаний з наявністю штучного отвору (трахеостома, гастростома, езофагостома, ілеостома, колостома, цістостома тощо)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації

25

Важкі порушення мови (моторна і сенсорна алалія, афазія, виражена дизартрія)

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації, що проводиться в усній формі

26

Високий ступінь заїкання

Мають право на постійне звільнення від проходження державної підсумкової атестації, що проводиться в усній формі

27

Захворювання, які не увійшли в цей перелік та призвели до помірних, виражених і різко виражених обмежень життєдіяльності (функціональні класи 2 - 4)

Індивідуально за висновком ЛКК

28

Захворювання, яке потребує лікування за кордоном

Після повернення з лікування за кордоном питання вирішується індивідуально відповідно до діагнозу та періоду перебігу захворювання

29

Захворювання, яке потребує реабілітації в умовах санаторно-курортного закладу

Після повернення з реабілітації питання вирішується індивідуально відповідно до діагнозу та періоду перебігу захворювання

Директор департаменту
загальної середньої
та дошкільної освітиО.В. Єресько

 

Директор департаменту
реформ та розвитку
медичної допомогиМ.К. Хобзей

 

Переглядів: 594
 • Оціни:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.12.2014  № 1547Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2015 р.
за № 157/26602

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки

 № 1369 від 07.12.2018}

Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти

Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» НАКАЗУЮ:

 1. Затвердити Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що додається.
 2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 18 лютого 2008 року № 94«Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2008 року за № 151/14842.
 3. Управлінню зв’язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) (Загоруйко Ю.А.) зробити відмітку у справах архіву.
 4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку.
 5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
 6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

С. Квіт


 ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства освіти
і науки України
30.12.2014  № 1547Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2015 р.
за № 157/26602

ПОЛОЖЕННЯ
про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти

 1. Загальні положення
 2. Цим Положенням визначається порядок проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що проводиться відповідно до статті 34Закону України «Про загальну середню освіту».
 3. Державна підсумкова атестація учнів (вихованців) (далі - атестація) - це форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам.
 4. Атестація включається у структуру навчального року.
 5. Контроль за дотриманням вимог до організації та проведення атестації навчальними закладами покладається на місцеві органи управління освітою.
 6. Проведення атестації
 7. Атестація проводиться з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов’язковою є атестація з української мови.

Учні (вихованці) початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи загальноосвітніх навчальних закладів (класів, груп) з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків (одного із батьків) або їх законних представників та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

 1. Атестація у навчальних закладах проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України.
 2. Атестація може проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання. У такому випадку порядок її проведення визначається порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, який встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 3. Результати атестації оцінюються за 12-бальною шкалою відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13 квітня 2011 року № 329, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 року за № 566/19304, та Орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти з предметів інваріантної складової навчального плану, наведених у додатках 1-12 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30 серпня 2011 року № 996.
 4. Оцінки за атестацію заносяться до Протоколу державної підсумкової атестаціїза формою, наведеною у додатку до цього Положення, та відповідної шкільної документації (класного журналу, особової справи учня (вихованця), книги обліку і видачі документів про здобуття відповідного рівня освіти); виставляються: у табель навчальних досягнень (після закінчення початкової школи); додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту(далі - додаток до свідоцтва); додаток до атестата про повну загальну середню освіту (далі - додаток до атестата), форма яких затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 року № 1260 «Про документи про освіту та вчені звання».
 5. Результати атестації не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходить атестацію.
 6. Учням (вихованцям) вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів надається право пройти атестацію з усіх предметів, визначених Міністерством освіти і науки України, за місцем навчання.

Учням (вихованцям) вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів за їх бажанням як атестація можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання з тих предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

 1. Учням (вихованцям) загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів "Міжнародна українська школа" надається право пройти атестацію на територіях країн їх перебування.
 2. Учні (вихованці), які хворіли під час проведення атестації, надають медичну довідку, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом керівника навчального закладу їм надається право пройти атестацію в інші строки.
 3. Учням (вихованцям), які не з’явилися для проходження атестації через поважні причини (смерть членів сім’ї чи близьких родичів, надзвичайні ситуації природного та техногенного походження, інші обставини, які об'єктивно унеможливлюють з'явлення на атестацію і підтверджуються відповідними документами), рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом керівника навчального закладу надається право пройти атестацію в інші строки.
 4. Учням (вихованцям), які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну після проведення атестації, рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом керівника навчального закладу надається право пройти атестацію в інші строки.
 5. У випадку проведення атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання учням (вихованцям), які не пройшли атестацію під час основної сесії згідно з пунктами 9, 10, 11 цього розділу, надається право пройти атестацію під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
 6. В окремих випадках (призов на військову службу, виїзд на постійне місце проживання за кордон) дозволяється проводити атестацію достроково.

Рішення про проведення і про строки дострокової атестації приймається педагогічною радою навчального закладу на підставі письмової заяви батьків (одного із батьків) або їх законних представників, учнів (вихованців) (у разі досягнення повноліття) та підтвердних документів і затверджується наказом керівника навчального закладу.

 1. Учні (вихованці), які проживають на тимчасово окупованій території України та на території проведення антитерористичної операції, проходять атестацію у загальноосвітньому навчальному закладі I-III ступенів "Міжнародна українська школа" або іншому навчальному закладі системи загальної середньої освіти України, що розташований на території, підконтрольній українській владі.

III. Державні атестаційні комісії

 1. Державні атестаційні комісії (далі - комісії) створюються в навчальних закладах за погодженням з місцевими органами управління освітою не пізніше ніж за два тижні до початку атестації:

за освітній рівень початкової загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та вчитель, який викладає в цьому класі;

за освітній рівень базової, повної загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та члени комісії: учитель, який викладає предмет у цьому класі, та вчитель цього самого циклу предметів.

 1. Голови та члени комісій є відповідальними за дотримання порядку проведення атестації та об'єктивність її оцінювання.
 2. Головою комісії не може бути керівник навчального закладу (його заступник), який викладає у певному класі предмет, з якого проводиться атестація.
 3. За наявності паралельних класів (груп) у навчальному закладі може бути створено декілька комісій з одного предмета.
 4. Протоколи засідань комісій про результати атестації та матеріали атестації зберігаються в загальноосвітньому навчальному закладі три роки.
 5. Під час проведення атестації, крім членів комісії, можуть бути присутніми особи, уповноважені місцевими органами управління освітою, та представники батьківського комітету (ради) загальноосвітнього навчального закладу. Для цього представникам батьківського комітету (ради) загальноосвітнього навчального закладу необхідно звернутись з письмовою заявою до керівника навчального закладу не менше як за три дні до початку атестації, за розглядом якої видається відповідний наказ керівника навчального закладу.

Під час проведення атестації в одному приміщенні (аудиторії) не можуть бути присутніми більше однієї особи, уповноваженої місцевими органами управління освітою, і більше двох представників батьківського комітету (ради) загальноосвітнього навчального закладу.

Особи, присутні під час проведення атестації, повідомляють керівника навчального закладу та відповідні органи управління освітою про випадки порушення порядку її проведення й у разі необхідності вносять свої зауваження та пропозиції до протоколу.

 1. Втручання у проведення атестації та у визначення її результатів особами, які не є членами комісії, не допускається.
 2. Атестація екстернів
 3. Екстерни допускаються до атестації:

за курс початкової загальної освіти;

за курс базової загальної середньої освіти, якщо мають документ про відповідний рівень освіти;

за курс повної загальної середньої освіти, якщо мають свідоцтво про базову загальну середню освіту.

 1. Атестацію екстерном за освітній рівень відповідно початкової, базової та повної загальної середньої освіти мають можливість пройти особи, які зараховані на екстернатну форму навчання.
 2. Громадяни України, які навчалися й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном, для отримання документа державного зразка про базову або повну загальну середню освіту проходять атестацію екстерном.

За наявності міжнародних договорів України про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту атестація екстерна не здійснюється, крім випадків, коли на атестації наполягає екстерн.

 1. Громадяни України, які навчалися й отримали документ про здобуття ними відповідної середньої освіти за кордоном, можуть на підставі письмової заяви на ім'я керівника навчального закладу та за згодою відповідного органу управління освіти одночасно пройти атестацію екстерном за курс базової та повної загальної середньої освіти.
 2. Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території проведення антитерористичної операції, надається право пройти атестацію екстерном у навчальному закладі системи загальної середньої освіти України, розташованому на території, підконтрольній українській владі.
 3. Звільнення від атестації
 4. Від проходження атестації звільняються:

1.1. Учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують тривалого лікування, у період їх перебування в цих закладах; спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів); навчально-реабілітаційних центрів; спеціальних та інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл та учні, які навчаються за індивідуальною, дистанційною формами (глухі, зі зниженим слухом, сліпі, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю).

Такі учні (вихованці) можуть проходити атестацію за заявою батьків (одного із батьків) або їх законних представників.

1.2. Учні (вихованці) за наявності захворювань, наведених у Переліку захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я, наведеному у додатку до Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України від 01 лютого 2013 року № 72/78, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2013 року за № 288/22820.

Таким учням (вихованцям) необхідно подати за місцем навчання такі документи:

заяву батьків (одного із батьків) або їх законних представників;

висновок лікарсько-консультативної комісії, закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини.

1.3. Учні (вихованці), які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17, 18-1 Закону України «Про відпустки».

Таким учням (вихованцям) необхідно додатково подати за місцем навчання такі документи:

довідку, видану жіночою консультацією для жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;

заяву учнів (вихованців) (у разі досягнення повноліття), які перебувають у відпустці для догляду за дитиною.

1.4. Учні (вихованці) випускних класів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації.

1.5. Учні (вихованці), які проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних станів, що ускладнюють проведення атестації, за рішеннями Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою.

 1. Учням (вихованцям), звільненим від атестації відповідно до пункту 1 цього розділу, у табель навчальних досягнень (після закінчення початкової школи), додаток до свідоцтва, додаток до атестата за атестацію робиться запис: "звільнений(а)".
 2. Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації, звільняються від атестації.

У додаток до свідоцтва, додаток до атестата виставляється оцінка за атестацію 12 балів з того предмета, з якого учні (вихованці) брали участь у тренувальних зборах (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання), з інших предметів виставляються оцінки за атестацію за результатами річного оцінювання.

 1. Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями у відповідних випускних класах (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

У додаток до свідоцтва, додаток до атестата з таких предметів виставляється оцінка за атестацію 12 балів.

 1. Учасники III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

У додаток до свідоцтва, додаток до атестата з таких предметів виставляється оцінка за атестацію 12 балів.

 1. Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від атестації з цих предметів. Результати зазначених іспитів зараховуються як результати атестації. Перелік міжнародних мовних іспитів щороку визначається Міністерством освіти і науки України. У додаток до атестата з цих предметів виставляється оцінка за атестацію 12 балів.
 2. Підставою для звільнення від проходження атестації є рішення педагогічної ради навчального закладу, на основі якого видається наказ керівника навчального закладу.
 3. Апеляційні комісії. Подання та розгляд апеляцій
 4. Апеляційні комісії створюються у відповідних місцевих органах управління освітою з кожного предмета, з якого атестація проводиться у навчальних закладах.

Чисельність і склад апеляційних комісій затверджуються наказом керівника відповідного органу управління освітою.

Повторна атестація апеляційними комісіями не проводиться.

 1. Для оскарження процедури проведення та результатів атестації до районної (міської) апеляційної комісії подається апеляційна заява протягом трьох робочих днів після оголошення результатів атестації.
 2. Апеляційну заяву подають учні (вихованці) (у разі досягнення повноліття), їх батьки (один із батьків) або їх законні представники.
 3. Розгляд апеляційних заяв здійснюється апеляційними комісіями у триденний строк із дати надходження апеляційної заяви.
 4. Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв може прийняти такі рішення:

відмовити в задоволенні апеляційної заяви через недостатність підстав (порушення процедури проведення та оцінювання) для зміни результату;

задовольнити апеляційну заяву.

У разі задоволення апеляційної заяви апеляційною комісією приймається рішення щодо зміни оцінки за атестацію.

Результати розгляду апеляційної заяви оформлюються протоколом засідання апеляційної комісії, на підставі якого видається наказ місцевого органу управління освітою.

 1. Рішення районної (міської) апеляційної комісії є остаточним.

Директор
Департаменту загальної
середньої та дошкільної освітиЮ.Г. Кононенко

 

Переглядів: 736