Хмельницький ліцей

За традицією свято Осені відбулося сьогодні у 3 В класі. Разом з вчителькою Дунець Оленою Михайлівною діти радували присутніх гарним настроєм.  Сценки з Принцесою, танок веселих овочів, конкурси, пісні створили справді святкову атмосферу. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.

Сьогодні відбулася чергова зустріч в ХСЗШ  № 15 ім. О. Співачука з вихованцями ДНЗ №  46 «Подоляночка» - майбутніми першокласниками. Шкільний практичний психолог  Царенко А. Й. провела дл них змістовну, захоплюючу екскурсію. Малята побували і в спортивному залі,і  в комп’ютерному класі, і в їдальні.  Зустрілись з друзями-школярами та помірялися зростом з одинадцятикласниками.

На завершення Тижня поінформованості про дітей з особливими освітніми потребами для учнів 11-А класу ХСЗШ 15 ім. О. Співачука Кривошей Н.В. та Царенко А.Й. провели заняття з орієнтування в просторі. Учні малювали в симулятивних окулярах, знайомились із шрифтом Брайля та кілька хвилин провели в темряві, одягнувши чорні прив'язки, щоб зрозуміти проблему незрячих дітей та з порушенням зору

В рамках проведення Тижня поінформованості про дітей із особливими потребами і в нашій  Хмельницькій СЗШ № 15 ім. О. Співачука відбулась майстерка «Фішки інклюзивного навчання». Гостями були вчителі інклюзивних класів, практичні психологи, соціальні педагоги із шкіл нашого міста.  Адміністративно-організаційними фішками навчання незрячих дітей та з порушенням зору  ділились директор школи Кіящук  Алла Йосипівна та заступник директора з навчально-виховної роботи  початкових класів Кривошей Ніна Василівна. А вчитель інклюзивного класу Симчук В. П. та асистент вчителя Веляник  Н. С. розповідали про особливості планування та проведення уроків. Найцікавішими виявились фішки вивчення шрифту Брайля та набір  тексту цим шрифтом на друкарських машинках.

У рамках відзначення Всесвітнього дня тварин сьогодні і в нашій школі був проведений «Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Учні початкових класів  обговорювали важливі питання ставлення до тварин, піклування про них та відповідального поводження з ними. Всі учасники були в захваті від уроку та ділились враженнями впродовж цілого дня.

28 вересня 2018 року виповнилось 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.    «Людина, — любив повторювати педагог, — народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний».  З нагоди цієї дати і в нашій початковій школі було проведено серію уроків присвячених цьому дню у 1 А, 2 Б, 3 Б, 4 В та 4 Г класах. Учні разом зі своїми учителями  Явориною Т. В., Трач Л. П., Симчук В. П., Лук’янчук Н. Ю., Лопатюк О. В. переглядали фільм про життєвий шлях Василя Олександровича, опрацьовували його оповідання та казки. Дуже емоційно відбулося обговорення оповідання «Дві доньки» у 4-х класах, учні 2 Б та 3 Б класів згадали права дітей, читаючи оповідання, та відновлювали тексти за допомогою мнемотаблиць, а першокласники виготовили лепбук. День пройшов з користю, жваво та емоційно.

З великим задоволенням учні 3 Б та 2 Б класів  та їх вчителі Симчук Валентина Петрівна та Трач Любов Петрівна взяли участь у конкурсі «Безпечна дорога до школи», від проекту «Всеосвіта». Всі учасники перевірили власні знання з Правил дорожнього руху та навчилися орієнтуватися на шляху від школи додому за допомогою дорожніх знаків, а також системи правил поведінки під час дорожньо-транспортних ситуацій.

Участь у  VІІІ Міжнародній науково-практичнійт конференції «Сучасний світ і незрячі: інклюзивна освіта, інтелектуалізація праці, активізація дозвілля – запорука соціальної інтеграції осіб з інвалідністю»  у м. Луцьку взяли  заступник  директора  з  навчально-виховної роботи  Хмельницької  СЗШ  № 15  ім. О.  Співачука Кривошей Н. В., вчитель  інклюзивного  класу   Симчук   В.  П. та  мама  учениці нашої  школи Бучина О. А. Вивчали проблеми   незрячих, а також шукали шляхи  їх вирішення.

Міністерством освіти і науки спільно з Національною академією педагогічних наук та Інститутом модернізації змісту освіти розроблені інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти в 2018/19 навчальному році.

Документ містить рекомендації щодо викладання всіх навчальних предметів у початковій, базовій та старшій школі, а також курсів морально-духовного спрямування, громадянської освіти, предметів художньо-естетичного циклу тощо.

Рекомендації надіслані до шкіл і можуть використовуватись учителями в практичній роботі.

Перейти до рекомендацій

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради оголошує конкурс на посаду директора Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 імені Олександра Співачука.

Умови конкурсу додаються.

Умови проведення конкурсу

Зразок заяви претендента на участь у конкурсі

• Оціни:

Підручник можна скачати за посиланням:

Підручник з інформатики