Корекційні педагоги ліцею долучилися до двотижневого проєкту " Тарілочка здорового харчування".Вчитель-дефектолог Веляник Наталія Сергіївна провела корекційно-розвткове заняття з соціально-побутового орієнтування "Каша - їжа наша" та "Де росте борщ?"
До Тижня поінформованості про осіб з особливими потребами 10.10.2024 у 6-Б класі відбулася година спілкування "Видатні люди з особливими потребами"
Учні під час заходу ознайомилися з історіями про видатних людей з особливими потребами, які досягли успіху у сфері своєї діяльності, незважаючи ні на що. Приклад цих людей показує, що потрібно завжди йти до своєї мети, долати життєві труднощі і бути сильними духом.
Доброта-найбільша цінність нашого життя, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити, вона по краплиночці виховується змалку.
Милосердя - щиросердність, співчуття, любов на ділі, здатність відгукнутись на чужий біль.
Діти 8- В класу пробували пересуватись з допомогою білої тростини, сприймати навчальний матеріал на слух.
Всі ми різні, але всі ми рівні та кожен із нас особливий, неповторний, унікальний.
Жодне суспільство не є однорідним, адже складається з різних людей. Його якість залежить від здатності співіснувати: сприймати та визнавати цінність кожної особистості. Тому метою занять було виховання поваги, толерантності, людяності та усвідомлення власної індивідуальності.
У 2-Б класі відбулася виховна година "На доброму серці тримається світ".
Метою виховної години було ознайомлення дітей з проблемами людей з особливими потребами, виховання в дітей співчуття та доброти, навичок тактовного ставлення до людей з особливими потребами.
3-В клас сьогодні ознайомився з неймовірними розповідями про видатних осіб з особливими потребами, які досягли успіху у сфері своєї діяльності, незважаючи ні на що. Приклад цих людей показує, що потрібно завжди йти до своєї мети, долати життєві труднощі і бути сильними духом. Всі разом створили плакат про те, що ми можемо зробити для дітей з особливими освітніми потребами, щоб стати ближчими до них.
В рамках тижня поінформованості в нашому ліцеї проведено виховні заходи, корекційно-розвиткові заняття та інші навчальні заняття для ознайомлення здобувачів освіти з людьми з особливими потребами.
Учні багато нового дізналися про людей з ОП, про дітей з ООП, про сприяння розвитку емпатії та уваги до людей з проблемами здоров'я, про мотивацію учнів надавати підтримку дітям з особливими освітніми потребами.
Повірити у свої крила - це знайти у собі бажання довіряти, допомагати, підтримувати, співчувати. Учні 1-Б класу навчилися ділитися пірʼїнками добра, тепла своїх сердечок, співчуття, любові та взаємної допомоги
Багато відомих в історії особистостей мали проблеми зі здоров’ям, але про їхні досягнення знає кожна людина в світі і це не завадило їм стати дійсно ВЕЛИКИМИ. Багато цікавих фактів дізнались сьогодні діти 6-В класу про видатних людей з особливими потребами. Також цікавим було знайомство зі шрифтом Брайля, друкарською машинкою та книгами, написаними шрифтом Брайля.
"Зрозуміти іншого"-тема виховної години, проведеної в 10-В класі, під час якої учні ознайомилися з відомими людьми, які мали особливі освітні потреби. Також було цікавим спілкування з Бучиною Ольгою, яка давала відповіді на запитання однокласників. Учні ознайомилися з шрифтом Брайля, намагалися читати й друкувати на приладі для письма, пересуватися з допомогою тростини.
На незвичайному корекційному занятті першокласники побували у лісі, перевтілились у пухнастих звірят і довели, що дружити можна, навіть якщо у твого друга колюча шубка.
Гра-найближчий і доступний вид діяльності дітей.В грі дитина наслідує мовлення старших,їх поведінку,взаємостосунки.Саме тому,логопедичні заняття ми перетворюємо на жвавий і стимулюючий навчальний простір.
Дефектологи Ліцею №15 Наталія Веляник і Катерина Кривошей відзначили Всесвітній день книги цікавим заходом. «Дивовижна книга» охоче відкрила свої таємниці молодшим школярам. Діти дізнались про те, як народжується книга, про рекордсменів у світі книг, виготовили кольорових читайликів і навіть отримали маленькі… дуже маленькі подарунки - мікрокнижечки.
Сумарний ефект більше простої суми. Наша команда довела це. Адже, працюючи у команді, досягаємо кращого результату. Сьогодні в ліцеї провели семінар-квест «1+1>2». Ділилися досвідом командної роботи з педагогами міста, які працюють з дітьми з ООП.
Сьогодні, в останній день тижня поінформованості про людей з ОП, побували на виховних заходах в 6-В класі "Твори добро, бо ти людина" в 2-А класі "Мені це потрібно, адже я- такий як ти", в 4-А класі "Хоч різні можливості- рівні права", на майстер-класі в 10-Б класі і, насамкінець, отримали подарунки від Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Інтерактивні заняття "Місце для кожного" для учнів 3- 4 класів провели вчителі-дефектологи Наталія Веляник та Катерина Кривошей
В рамках проведення Тижня поінформованості про дітей із особливими потребами і в нашій Хмельницькій СЗШ № 15 ім. О. Співачука відбулась майстерка «Фішки інклюзивного навчання». Гостями були вчителі інклюзивних класів, практичні психологи, соціальні педагоги із шкіл нашого міста. Адміністративно-організаційними фішками навчання незрячих дітей та з порушенням зору ділились директор школи Кіящук Алла Йосипівна та заступник директора з навчально-виховної роботи початкових класів Кривошей Ніна Василівна. А вчитель інклюзивного класу Симчук В. П. та асистент вчителя Веляник Н. С. розповідали про особливості планування та проведення уроків. Найцікавішими виявились фішки вивчення шрифту Брайля та набір тексту цим шрифтом на друкарських машинках.