Про нас

В березні 2005 року наша школа виграла гранд Українського фонду соціальних інвестицій з мікропроектом "Соціальна реабілітація та адаптація дітей з проблемами зору, шляхом організації класів інклюзивного навчання "Вікно у світ", і вже 1 вересня 2005 року в школі відкрито два інклюзивних 1-их класи, в яких навчалось 16 дітей з вадами зору. Тепер в школі працює 9 інклюзивних класів в яких навчається 34 слабозорих учні та 45 учнів з функціональними вадами зору.

Головна мета колективу школи -  зробити навчання доступним для всіх дітей, щоб діти які мають проблеми з зором, проживали в сім’ї і мали змогу отримати освіту  і адаптуватись  в суспільство.

Колектив школи в своїй роботі керується принципами:

-    створення єдиної команди всіх працівників, які забезпечують сприятливі умови для навчання дітей з вадами зору;

-    підвищення якості послуг шляхом постійного удосконалення навчально-виховного процесу;

-    співпраця з батьками у вихованні здорової свідомої особистості;

-    співробітництво з громадськими та благодійними організаціями;

В школі створено умови для лікування, навчання та відпочинку дітей з порушеннями зору:

Обладнано кабінет корекції зору.

• В школі працює лікар - офтальмолог та медсестра - ортоптистка
  • В другій половині дня діти перебувають в бюджетній групі продовженого дня
  • Щоденно з дітьми працює соціальний педагог, логопед та психолог
  • Для дітей із складною патологією зору проводяться індивідуальні заняття
  • Для дітей з порушенням зору проводяться корекційні заняття:
  •   Ритміка
  •   Розвиток мовлення
  •   Лікувальна фізкультура
  •   Соціально - побутове орієнтування
  •   Корекція вад зору
  • Наповнюваність інклюзивних класів до 20 учнів.

Основними складовими успіху навчально-виховного процесу слабозорих учнів в інклюзивному класіє:

• високий професіоналізм вчителів та вихователів;
    • використання спеціальних програм навчання слабозорих учнів;
    • використання власного досвіду та вивчення передового досвіду інших закладів;
    • тісна співпраця педагогів і медичного персоналу;
    • використання сучасної техніки та новітніх технологій.

Методичне забезпечення навчально-виховного процесу:

? Навчання в інклюзивних класах проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей дітей із зниженим зором.
      ? Слабозорі діти користуються зошитами зі спеціальною розліновкою та підручниками зі збільшеним шрифтом.
      ? Для підготовки до письма придбано спеціальні робочі зошити з графомоторики та офтальмопедії.
      ? На уроках учителі використовують наочність та роздатковий матеріал збільшеного формату.
      ? Класні кімнати облаштовано спеціальним обладнанням для релаксації та гімнастики очей.
      ? В навчально - виховному процесі використовуються спеціальні електронні та оптичні засоби.