Наша група ВКонтактах:

загальних зборів трудового колективу

Хмельницької спеціалізованої  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 15

Додаток .doc

Звіт директора школи Вересюка М.П.

про  роботу в 2017-2018 навчальному році

та  завдання  на 2018-2019 навчальний рік.

Додаток .doc

Кожен вихідний проводить по-різному. Вчителі середньої та старшої школи ХСЗШ І-ІІІ ступенів № 15 ім. О.Співачука взяли участь у тренінгу "Методика розвитку критичного мислення учнів у викладанні різних предметів". Дякуємо тренерам Олесі Прус та Олені Зарічній. Нові знання, дружня атмосфера, позитивні емоції, віра в свої сили і можливості - ось такий наш вихідний.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОЇ ПРИРОДОЗНАВЧОЇ ГРИ "ГЕЛІАНТУС 2018". ПЕРЕМОЖЦЯМИ СТАЛИ 18 УЧНІВ, ЯКІ НАГОРОДЖЕНІ ДИПЛОМАМИ ТА ПОДАРУНКАМИ

З 12 по 18 березня старшокласники провели ряд заходів приурочених до ""Всесвітнього тижня грошей", а саме: здійснили віртуальну подорож в " Музей грошей", переглянули фільм " Історія української гривні", провели вікторину " Країна - столиця - гроші" та інтерактив " Я - клієнт банку".

Шановні батьки, учні та освітяни!
    Обмежувальні заходи щодо здійснення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти міста триватимуть щонайменше до середи , 21 лютого 2018 року (включно).

Через епідемічний підйом захворюваності на грип та ГРВІ з 13 лютого призупинено навчання

Про нас

В березні 2005 року наша школа виграла гранд Українського фонду соціальних інвестицій з мікропроектом "Соціальна реабілітація та адаптація дітей з проблемами зору, шляхом організації класів інклюзивного навчання "Вікно у світ", і вже 1 вересня 2005 року в школі відкрито два інклюзивних 1-их класи, в яких навчалось 16 дітей з вадами зору. Тепер в школі працює 9 інклюзивних класів в яких навчається 34 слабозорих учні та 45 учнів з функціональними вадами зору.

Головна мета колективу школи -  зробити навчання доступним для всіх дітей, щоб діти які мають проблеми з зором, проживали в сім’ї і мали змогу отримати освіту  і адаптуватись  в суспільство.

Колектив школи в своїй роботі керується принципами:

-    створення єдиної команди всіх працівників, які забезпечують сприятливі умови для навчання дітей з вадами зору;

-    підвищення якості послуг шляхом постійного удосконалення навчально-виховного процесу;

-    співпраця з батьками у вихованні здорової свідомої особистості;

-    співробітництво з громадськими та благодійними організаціями;

В школі створено умови для лікування, навчання та відпочинку дітей з порушеннями зору:

Обладнано кабінет корекції зору.

• В школі працює лікар - офтальмолог та медсестра - ортоптистка
  • В другій половині дня діти перебувають в бюджетній групі продовженого дня
  • Щоденно з дітьми працює соціальний педагог, логопед та психолог
  • Для дітей із складною патологією зору проводяться індивідуальні заняття
  • Для дітей з порушенням зору проводяться корекційні заняття:
  •   Ритміка
  •   Розвиток мовлення
  •   Лікувальна фізкультура
  •   Соціально - побутове орієнтування
  •   Корекція вад зору
  • Наповнюваність інклюзивних класів до 20 учнів.

Основними складовими успіху навчально-виховного процесу слабозорих учнів в інклюзивному класіє:

• високий професіоналізм вчителів та вихователів;
    • використання спеціальних програм навчання слабозорих учнів;
    • використання власного досвіду та вивчення передового досвіду інших закладів;
    • тісна співпраця педагогів і медичного персоналу;
    • використання сучасної техніки та новітніх технологій.

Методичне забезпечення навчально-виховного процесу:

? Навчання в інклюзивних класах проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей дітей із зниженим зором.
      ? Слабозорі діти користуються зошитами зі спеціальною розліновкою та підручниками зі збільшеним шрифтом.
      ? Для підготовки до письма придбано спеціальні робочі зошити з графомоторики та офтальмопедії.
      ? На уроках учителі використовують наочність та роздатковий матеріал збільшеного формату.
      ? Класні кімнати облаштовано спеціальним обладнанням для релаксації та гімнастики очей.
      ? В навчально - виховному процесі використовуються спеціальні електронні та оптичні засоби.