Освітній процес при ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» організовано відповідно:
Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука забезпечує організацію навчального процесу для засуджених і осіб взятих під варту, які не мають повної загальної середньої освіти, за заочною формою. Крім навчальних занять ведеться і позакласна робота - проводяться заходи до визначних дат, бесіди на морально-етичну, патріотичну, правову тематику.
В 2021 -2022н.р. Хмельницький ліцей №15 імені Олександра Співачука забезпечує здобуття освіти за заочною формою в 10Г( консультпункт працює при ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор»), 11Г та 12Б класах.
Сімейна (домашня) форма здобуття освіти - це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства.
Педагогічний патронаж - це спосіб організації освітнього процесу педагогічними працівниками, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми здобувачем освіти, який за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, зокрема з метою забезпечення доступності здобуття освіти, потребує такої форми.
Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.
Форма здобуття освіти |
Організація освітнього середовища |
Перевірка результатів освіти (компетентностей) |
Екстернат
|
Здобувачі освіти навчаються самостійно, використовуючи підручники та інтернет-ресурси. Консультації із розрахунку 15 хв на одного учня з кожного предмету за рік. |
Здобувачі освіти проходять річне оцінювання з усіх предметів інваріантної частини навчального плану згідно складених графіків. |
Екстернат організовується для осіб, які:
Здобуття загальної середньої освіти за екстернатною формою не обмежується віком.
Навчання екстернів регламентовано ПОЛОЖЕННЯМ про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти
1.Заяву про зарахування на екстернат може особисто подати неповнолітня особа, яка виїхала із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення в супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є її законними представниками.
2.Особи, які проживають на неконтрольованій території або території населених пунктів на лінії зіткнення, можуть подати скановану копію заяви будь-якими засобами зв’язку (факсом, електронною поштою тощо).
Особи, зазначені у підпунктах 2, 6 пункту 1 розділу ІІ Положення, зазначають у заяві навчальні предмети, з яких необхідно пройти річне оцінювання та/або атестацію екстерном.
Для проведення оцінювання наказом керівника закладу освіти створюється комісія, затверджується її склад (голова та члени комісії), а також графік проведення оцінювання та перелік завдань з навчальних предметів. Протокол оцінювання рівня навчальних досягнень складається за формою згідно з додатком 2 ПОЛОЖЕННЯ про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти(далі - протокол оцінювання).
Індивідуальний навчальний план у такому разі розробляється на основі освітньої програми закладу освіти.
За результатами оцінювання виставляється річна оцінка з кожного предмета.
Заочна форма здобуття освіти – це інституційна форма, яка будується на семестрово-заліковому принципі організації освітнього процесу. Це спосіб організації навчання здобувачів освіти шляхом поєднання очної форми здобуття освіти під час короткочасних сесій і самостійного оволодіння освітньою програмою у проміжку між ними. Основним для неї є проведення лекційно-консультативних занять та індивідуальних консультацій, семінарських занять і заліків, самостійна робота здобувачів освіти.
В 2020 – 2021 н.р. в ліцеї функціонує 3 класи із заочною формою здобуття освіти - 11Г, 12Б та 12В.
Форма здобуття освіти |
Організація освітнього середовища |
Перевірка результатів освіти (компетентностей) |
Заочна форма здобуття освіти – це поєднання очної форми здобуття освіти і самостійного оволодіння освітньою програмою . |
ІІІ зміна: заняття з 16.05-20.05. Здобувачі освіти можуть відвідувати уроки –консультації, які відбуваються згідно складеного розкладу, можуть навчатись самостійно, використовуючи підручники, інтернет-ресурси, консультації вчителя. |
За необхідністю, здобувачі освіти звертаються до вчителів за консультаціями. Два рази на рік проводяться залікові тижні. |
Навчальні плани заочних класів реалізовуються в режимі 4-денного навчального тижня.
Вечірня форма здобуття освіти відноситься до інституційної форми здобуття освіти і є способом організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі. Здобуття освіти за вечірньою формою організовують незалежно від місця проживання та верхньої межі віку здобувачів освіти.
В 2020-2021 навчальному році в ліцеї функціонує 4 класи за вечірньою формою здобуття освіти (9Г, 10В, 11В, 12А)
Форма здобуття освіти |
Організація освітнього середовища |
Перевірка результатів освіти (компетентностей) |
Вечірня форма здобуття освіти - очна форма здобуття освіти |
І зміна: заняття з 8.00 -12.25; ІІ зміна: заняття з 12.35-17. 00. Заняття проходять згідно розкладу, в який включено години інваріантної та варіативної складової. Здобуття освіти може частково проходити за технологіями дистанційного навчання. |
Компетентності здобувачів освіти перевіряються протягом освітнього процесу за допомогою проведення контрольних, практичних, лабораторних та інших видів робіт |
Навчальні плани вечірніх класів реалізовуються в режимі 5-денного навчального тижня.
Денна форма здобуття освіти відноситься до інституційної форми здобуття освіти і є способом організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі. Це основна форма здобуття повної загальної середньої освіти відповідного рівня.
В ліцеї в 2020-2021 навчальному році за денною формою навчаються здобувачі освіти 32 класи. Навчальні плани класів за денною формою здобуття освіти реалізовуються в режимі 5-денного навчального тижня.