Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    Тиждень початкових класів триває…

    Сьогодні «Математичне шоу» відбулося у кожному класі. Цікаві завдання, ігри, конкурси тішили усіх без вийнятку!

    Далі буде…

     

    Тиждень початкової школи в нашому ліцеї розпочався із Дня рідної мови. Долучилися до проведення всі учні початкових класів. Діти в захваті. Рідна мова колискова наш захист, і наша зброя.

     

     

    # Мій талант - бути щасливою дитиною
    У рамках тижня поінформованості про дітей з ООП дефектологи КЗЗСО «Ліцей № 15 імені Олександра Співачука» Наталія Веляник і Катерина Кривошей провели виховний захід «Особливий погляд». Третьокласники не тільки дізналися про умови, створені у ліцеї для навчання дітей з порушеннями зору, але й самі спробували відчути, як по-особливому сприймає світ незряча людина. Впродовж заняття діти познайомились зі шрифтом Брайля, сучасними пристосуваннями для читання, письма та відтворення інформації, з побутовими приладами та настольними іграми для незрячих людей.
    Учні прийшли до висновку, що люди з порушеннями зору можуть вести повноцінне життя, бути корисними членами суспільства. А наше толерантне ставлення, допомога і розуміння цьому сприятимуть.
      


     

    Діти та вчителі Ліцею №15 імені Олександра Співачука ХМР запрошують першокласників у свою дружню родину

    Дивитись відео тут

RSS
Ліцей №15 » Виховна робота » Пресцентр » « Митці Розстріляного відродження». Година історичної пам’яті.

« Митці Розстріляного відродження». Година історичної пам’яті.

18 квітня 2025 року завідувачка відділу періодики і соціокультурної роботи Хмельницької обласної бібліотеки для молоді Ірина Міщенко спільно з учителем історії Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука Наталею Гартнер та учнями 10 касу провели годину історичної пам’яті «Митці Розстріляного відродження » в рамках Тижня історії та права.
Митці Розстріляного відродження-вони дали Україні та світу високохудожні твори в галузі літератури, живопису, музики, театру. Вони- цвіт української культури.
Початком масового нищення української інтелігенції вважається травень 1933 року, коли 12–13 травня відбулися арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового. Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стало 3 листопада 1937 року. Тоді, «на честь 20-ї річниці Великого Жовтня» у Соловецькому таборі особливого призначення за вироком Трійки розстріляний Лесь Курбас. У списку розстріляних 3 листопада також були : Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий.
Кожен із визначних діячів цього періоду відчув на собі репресивну машину тоталітарної системи. Біографія майже всіх митців цього покоління завершується словами "розстріляний", "загинув у засланні", "наклав на себе руки".
Через призму історичних передумов висвітлються трагічна доля покоління інтелігенції 20-30-х років, яка продемонструвала всю силу українського духу, його творчий потенціал, необхідність свого шляху й незалежності від впливу інших культур.

 
Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*