Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    Тиждень початкових класів триває…

    Сьогодні «Математичне шоу» відбулося у кожному класі. Цікаві завдання, ігри, конкурси тішили усіх без вийнятку!

    Далі буде…

     

    Тиждень початкової школи в нашому ліцеї розпочався із Дня рідної мови. Долучилися до проведення всі учні початкових класів. Діти в захваті. Рідна мова колискова наш захист, і наша зброя.

     

     

    # Мій талант - бути щасливою дитиною
    У рамках тижня поінформованості про дітей з ООП дефектологи КЗЗСО «Ліцей № 15 імені Олександра Співачука» Наталія Веляник і Катерина Кривошей провели виховний захід «Особливий погляд». Третьокласники не тільки дізналися про умови, створені у ліцеї для навчання дітей з порушеннями зору, але й самі спробували відчути, як по-особливому сприймає світ незряча людина. Впродовж заняття діти познайомились зі шрифтом Брайля, сучасними пристосуваннями для читання, письма та відтворення інформації, з побутовими приладами та настольними іграми для незрячих людей.
    Учні прийшли до висновку, що люди з порушеннями зору можуть вести повноцінне життя, бути корисними членами суспільства. А наше толерантне ставлення, допомога і розуміння цьому сприятимуть.
      


     

    Діти та вчителі Ліцею №15 імені Олександра Співачука ХМР запрошують першокласників у свою дружню родину

    Дивитись відео тут

RSS
Ліцей №15 » Виховна робота » Пресцентр » «Таборові діти» : презентація книги Любові Загоровської

«Таборові діти» : презентація книги Любові Загоровської

20 березня 2025 року працівники відділу періодики і соціокультурної роботи Хмельницької обласної бібліотеки для молоді презентували книгу «Таборові діти» Любові Загоровської для старшокласників Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука. Книга вийшла друком в 2024 році у «Видавництві Старого Лева». Книгу нам подарував наш читач - Олег Ровінець.
ДОВІДКА. Любов Загоровська – журналістка, членкиня НСЖУ, письменниця. Народилася і живе в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Після закінчення вишу працювала в обласній науковій бібліотеці імені Івана Франка, потім – журналісткою в місцевих медіа. Авторка поетичної книги «Назустріч вітру», яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману «Коли були ми…», збірки оповідань «На їхніх маленьких плечах…», казок «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина», книжки спогадів « МояУПА» та книги свідчень «Таборові діти».
Завідувачка відділу Ірина Міщенко та учитель історії ліцею Наталя Гартнер познайомили учнів з книгою свідчень реальних очевидців, котрі на момент скоєння злочинів проти них були дітьми, яких радянська влада проголосила «ворогами народу». І це їхні історії про те, як під дулами пістолетів їх забирали з дому, як вони перебували у тюрмах й як у холодних товарних вагонах їх переправляли до сибіру.
У книзі зібрано свідчення 63 людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи.
«Таборові діти» – це колосальна робота з документизації і фіксації трагічної історії українського народу. Тут зібрано голоси тих, що вижили і є свідками звірств і злочинів проти українських дітей. На жаль, історія змушує повторювати страшний урок. Знову українських дітей масово викрадають і вивозять до росії, де тими ж методами «перевиховують», викорінюючи з них усе національне.
Важливо знати своє минуле, щоб мати шанс на майбутнє. А ця книжка робить все для того, щоб заповнити білі плями української історії голосом живих людей.

 
Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*