Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    Продовжуємо Зцілення та Навчання за допомогою мистецтва. Сьогодні будуємо місто своєї мрії. Діти демонструють власне бачення ідеальної громади, створюють власну модель та презентують її.
    Наш проект здобув перемогу🏅🏅🏅 в номінації "Поліграфічний контент". Це був неперевершений досвід і високе визнання нашої праці. Пишаємось 10а і командою КБШ Ліцею.
    Дякуємо #savethechildren за таку чудову можливість
     

     
    Вчителі ліцею обговорили ряд важливих питань навчально виховного процесу на черговій педагогічній раді✍️ Доповідала заступник директора Галина Войтюк , вона порушила питання розвитку особистості у Новій українській школі шляхом зацікавлення здобувачів освіти процесом навчання і пошуками педагогів ефективних форм та методів викладання шкільних предметів. Колеги обговорили важливу проблему мотивації учнів до здобуття нових знань та поділилися власними напрацюваннями і запропонували шляхи вирішення важливої освітньої проблеми. А на завершення всі присутні мали можливість залишити свої пропозиції під символічним осіннім деревом знань🍁🍂
    Наближаємо Перемогу🇺🇦. З Україною 💙💛
    Сьогодні, 25 жовтня, українці по всьому світові разом написали Радіодиктант національної єдності_2024✍️📖🇺🇦 Цьогоріч найбільший українськомовний флешмоб відбувся вже 25-й раз поспіль.
    Ліцеїсти разом із своїми вчителями підтримали мовну ініціативу🫶 Адже українська мова - це код нашої нації🇺🇦 Знати та вдосконалювати рідну мову це велика праця та місія для кожного українця 🇺🇦
    Бренить - співає наша мова, чарує, тішить і п'янить💙💛


     
RSS
Ліцей №15 » Інформація для батьків
  • Оціни:

Знайомтесь, наша початкова школа

презентація початкової школи

Переглядів: 120
  • Оціни:

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Ліцей № 15 імені Олександра
Співачука Хмельницької міської ради"
Н А К А З
Про зарахування дітей
до закладу загальної середньої освіти
Відповідно до частини другої ст. 9 Закону України «Про повну загальну
середню освіту», наказу МОН України від 16.04.2018р. №367 «Про затвердження
Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та
комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» та на
підставі заяв батьків, медичних карток, копій свідоцтва про народження дітей.
НАКАЗУЮ:
1. Зарахувати до складу учнів 1-го класу:
Бугира Назарій Вадимович
Дудка Леонід Андрійович
Кудельський Давід Віталійович
Муляр Валерія Денисівна
Редько Дмитро Юрійович
Павлюк Емілія Вадимівна
Кучмій Олександра Олександрівна
Атаманюк Соломія Володимирівна
Гнап Аріна Володимирівна
Матвєєва Анна Артемівна
Рудий Богдан Дмитрович
Ковбасюк Максим Миколайович
Савицька Віта Віталіївна
Матвійчук Катерина Миколаївна
Рибчинський Орест Олексійович
Жовнір Поліна Артурівна
Стойко Софія Вікторівна
БУТЕНКО НІКІТА ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Побережна Єва Сергіївна
Омельченко Єва Богданівна
Чорна Уляна Олегівна
Муравицький Макар Антонович
Рудик Олександра Олександрівна
Кравчук Макар Максимович
Мацідон Альона Олексіївна
Флис В'ячеслав Васильович
Маліновська Єва Олександрівна
Козяр-Бакін Роман Валерійович
Лабога Марк Андрійович
Бортюк Орест
Макарчук Мирослав Максимович
Паламарчук Дмитро Андрійович
Томусяк Діана Єгорівна
Лялюк Злата Ігорівна
Приходько Віра Олександрівна
Якимишен Матвій Віталійович
Греснюк Арсеній Олександрович
Хоптяний Артем Олександрович
Бирка Ілля Олексанрович
Гринчук Аріна Олександрівна
Заворотна Вероніка Сергіївна
Гречаник Софія Вадимівна
Рудківський Матвій Олександрович
Харченко Дарина Олегівна
Ковальчук Мілана Вадимівна
Марценюк Артем Вадимович
Телемонюк Анна Сергіївна
Радецький Ярослав Олексійович
Оліпер Анна Андріївна
Бабінська Христина Русланівна
Матвеєв Денис Михайлович
Воляник Данило Іванович
Урода Максим Сергійович
Панчук Варвара Вікторівна
Войткова Варвара Романівна
Мальцева Кароліна Іллівна
Захарова Аліна Олександрівна
Юськов Михайло Вікторович
Довгань Софія Олександрівна
Мельничук Кіра Михайлівна
Калєєв Максим Іванович
Лупиніна Мілана Олександрівна
Клепай Ельміра Віталіївна
Гоменюк Августіна Павлівна
Білань Марія Андріївна
Фрізен Михайло Антонович
Царик Злата Андріївна
Білан Мирослав Олександрович
Гасимова Ельміра Ровшан
Назарчук Кіріл Миколайович
Микитюк Марк Петрович
Вербицький Максим Дмитрович
Дабриян Ромео-Александер
Ямкова Кароліна Вадимівна
Півоваренко Дмитро Олегович
Валентьєва Алевтина Максімівна
Василенко Артем Денисович

Демчук Валерія Андріївна
2. Відповідальність за організацію виконання наказу покласти на заступника
директора з навчально-виховної роботи Кривошей Н.В.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор школи                Алла КІЯЩУК

Переглядів: 338
  • Оціни:

 

Переглядів: 248
  • Оціни:

Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!
Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Переглядів: 813
  • Оціни:

ПРОГРАМИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЧАСУ ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ 

Безумовно, постійно лізти в особистісний простір дитини не найкраща ідея. Але як тільки підліток починає користуватися інтернетом, необхідно проконтролювати, скільки часу він проводить у віртуальному світі, які сайти відвідує, з ким спілкується. Чи немає чого підозрілого? Поспостерігати за школярем слід і тоді, коли відбуваються явні зміни в його поведінці: не властиву йому замкнутість, агресивність, заляканість, надмірну обережність. На жаль, не всі діти на всі 100% довіряють батькам. Не всі своєчасно діляться з ними своїми проблемами, тому відтягують висвітлення проблеми на «потім».

Візьміть собі в помічники програми, які можна встановити на домашній комп'ютер:
«Adult Blocker» не програма, а розширення в браузері «Google Chrome». Цей плагін допомагає заблокувати сайти потенційно небезпечного змісту: сайти порнографічної спрямованості, форуми, сайти, які реагують на «блок-слова». До «блок-слів» можуть належати: «зброя», «самогубство», «вбивство», «наркотики» і т.п. Від небезпечного контенту ваша дитина застрахована!
«Child Web Guardian Pro» ця програма виконує той самий набір функцій, що і попередня, але тут є ще одна корисна функція ‒ контроль часу. Батьки можуть встановити ліміт, наприклад, 2 години на день. Після чого комп'ютер вимкнеться. Можна обирати різні варіанти стандартного графіка, який пропонується програмою, а можна встановити вручну.
«Kids Control 1.6» у цій програмі об'єднані функції обмеження перебування в інтернеті за часом, а також блокування сайтів із забороненим контентом. Примітним в «Kids Control 1.6» є те, що можна контролювати гаджети дітей. Наприклад, встановлювати контроль на планшет або смартфон.
«Кібер Мама» програма для встановлення графіку роботи за комп'ютером. Дисципліна фундамент усвідомленості. Якщо у дитини є чіткий графік життя, в якому вона навчається, розвивається, приділяє час спорту та хобі, то навряд чи вона буде занадто довго сидіти в інтернеті. За допомогою програми «Кібер Мама» ви зможете встановити графік роботи за комп'ютером, і підліток буде витрачати певну кількість часу в мережі для підготовки до навчання.


Інтернет це, безумовно, чудовий винахід суспільства, адже дозволяє людям зробити життя комфортнішим, надаючи можливості для постійного розвитку, особистісного зростання, освіти. Але головне дозовано і вибірково споживати інформацію.


БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ: 10 ПРАВИЛ ТА ПОРАД БАТЬКАМ 



 

Переглядів: 915
  • Оціни:

 Любов іноді дається нелегко, серед її основних принципів – довіра й безпека, які ще треба налагодити. Але якщо вони будуть присутні у стосунках між батьками й дітьми, знаходити вихід зі складних ситуацій буде набагато легше. Довіра, безпека й любов взаємопов'язані, їх можна віднести до трьох складових щасливого сімейного життя і щасливого дитинства ваших дітей. Далі наводяться сім стратегій створення довірливих стосунків з дитиною.

Стратегія № 1: самі практикуйте те, що проповідуєте

Установлення довірливих стосунків з вашою дитиною подібне лідерству. Якщо лідер робить правильні речі, люди, для яких він є провідною й авторитетною особою, будуть слідувати за ним. Якщо ви кажете дитині, що їй корисно їсти овочі, а самі їх не їсте, то ви робите «неправильну річ» і даєте її підсвідомості хибне повідомлення. Будьте не тільки формальним, а й неформальним лідером: впливайте на малюка своїми вчинками, своїми якостями й сприйняттям вас як людини, в якої слова не розходяться зі справами. Вибудовуйте зв'язок між вами й вашою дитиною, практикуючи те, що проповідуєте ви самі.

Стратегія № 2: учіться слухати

Більшість дорослих не надають достатнього значення навичкам слухання під час спілкування із власними дітьми. Це неправильно. Щоб завоювати довіру своєї дитини, ви повинні завжди прислухатись до того, що вона каже. Не використовуйте критичних висловлювань і тим більше тих висловлювань, що засуджують, не підходьте до обговорення виключно зі своєї власної позиції, яка не визнає іншої думки. Знаючи, що ви її слухаєте, ваша дитина буде почуватись більш комфортно, а отже, про своє життя буде розповідати більш відкрито й довірливо.

Стратегія № 3: кажіть правду

Якщо ви будете казати своїй дитині правду із самого початку, з перших днів її життя, це призведе до формування міцного зв'язку між вами і, звісно, разом з ним прийде й довіра. Наскільки це можливо, майте справу з вашою дитиною або дітьми на рівні виключно чесних стосунків; наприклад, якщо він (або вона) питає, чи буде болючим укол на прийомі в лікаря, скажіть правду, слова якої будуть повністю відповідати віку вашої дитини. Звісно, треба враховувати вікові особливості вашого малюка, щоб правда не виявилася для нього травмуючою.

Стратегія № 4: обіцянки не повинні порушуватись

Не давайте вашим дітям обіцянок, яких ви не зможете дотриматись. Це може бути досить важко і проблематично, тому що ситуації можуть змінюватись. Однак постарайтеся докласти всіх зусиль, оскільки порушення обіцянок може руйнівно позначитися на ваших стосунках з дитиною. Якщо тато каже, що у вихідні збирається дивитись футбольний матч і не зможе погуляти, то він дійсно повинен буде робити тільки це, бо в іншому випадку наступного разу, коли щось пообіцяє, діти будуть сумніватися, чи дійсно тато каже це серйозно і чи можна вірити його словам. Якщо вам здається, що ви не зможете стримати свою обіцянку, краще розкажіть дитині про це заздалегідь та обов'язково поясніть причину.

Стратегія № 5: покарання не повинні бути голослівними

Якщо ваша дитина зробила щось погане й у якості покарання для неї ви оголосили, що вона цілий тиждень не дивитиметься телевізор, подумайте, чи зможете ви насправді дотриматись того, про що кажете. Зрозумійте, що сенс навіть не в силі та адекватності покарання, а в тому, що подібні ситуації – це хороший привід стримати своє слово й тим самим зміцнити свій авторитет. Тому покарання повинні бути реальними та здійсненними. Дивно, але це допомагає побудувати довірливі стосунки з вашою дитиною.

Стратегія № 6: високо цінуйте чесність і щирість

Дайте дітям зрозуміти, що ви дуже цінуєте, коли вони чесні та щирі з вами. Це дозволить установити по-справжньому довірливі стосунки між вами й дитиною. Крім того, ви будете допомагати і сприяти тому, що ваш малюк виросте цілісною людиною. Як кажуть, «Кажи, що думаєш, і думай, що кажеш». Це має значення в контексті щирості та поваги до свого співрозмовника.

Стратегія № 7: будьте послідовними

Якщо вдома у своїй родині ви активно пропагуєте певні правила, проаналізуйте, чи виконуєте ви їх самі. Порозмовляйте з дітьми й розкажіть їм про свої очікування. Те, що ви скажете, повинно бути чітким і зрозумілим. Жодної двозначності й неоднозначності, усе просто й доступно для сприйняття. До того ж переконайтеся, що встановлені правила незмінні, що ви не міняєте їх із приводу й без. У ваших дітей ніколи не повинно виникати сумнівів щодо вас. 

ЯК ВИХОВУВАТИ ДІТЕЙ: 6 ПОРАД ВІД ПСИХОЛОГІВ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Неважливо, яке за вікном століття, основи морального виховання не змінюються з часом. Отож, пропонуємо вам кілька надійних та перевірених стратегій від дослідників з Гарвардського університету, які допоможуть виховати дитину доброю, порядною та здоровою.


1. Проводьте час зі своїми дітьми
Це основна порада. Регулярно проводьте час зі своїми дітьми, розмовляйте з ними, цікавтесь, як в них справи, та уважно слухайте, що вони розповідають. Таким чином, ви дізнаєтесь багато нового про свою дитину, і покажете їй, що потрібно турбуватись за інших людей.

2. Говоріть вголос про те, що справді має значення
За словами дослідників, незважаючи на те, що батьки вважають дітей своїм найважливішим пріоритетом, діти цього не чують від них. Тому не забувайте говорити про це безпосередньо дітям.

3. Покажіть дітям, що проблеми потрібно вирішувати
Наприклад, якщо ваша дитина хоче покинути спорт, допоможіть зрозуміти причину та визначте її обов’язки в команді. Потім з’ясуйте, чи буде проблема вирішена після того, як дитина припинить займатись тією чи іншою діяльністю .

4. Вчіть дітей допомагати іншим та демонструйте вдячність за це
Проведені експерименти показують, що люди, яким властиво виражати вдячність, більш схильні до милосердя, легше прощають образи, люблять допомагати та щедрі, а ще — щасливіші. Тому добре, якщо батьки залучають дітей до виконання певної роботи вдома, за що протягом дня висловлюють вдячність.

5. Перевіряйте негативні емоції своїх дітей
Здатність турбуватись про інших ускладнюється відчуттями гніву, сорому, заздрості або іншими неприємними почуттями

Допомагаючи дітям розпізнати ці почуття, батьки підштовхують їх до вирішення внутрішнього конфлікту. З такого самоаналізу почнеться їх довгий шлях до того, щоб стати небайдужими, турботливими людьми. Це також важливо для встановлення розумних рамок їх психологічної безпеки.

6. Покажіть дітям, що світ набагато більший, аніж здається
Вчені стверджують, що майже всім дітям цікаве лише вузьке коло людей. Тому важливо навчити їх піклуватись про людей, які культурно, соціально і навіть географічно знаходяться в інших колах. Ви можете допомогти їм в цьому, навчивши бути хорошими слухачами, ставити себе на місце інших людей, та відчувати емпатію через зворушливі фільми, фотографії та новини.

Вчені запевняють: “Виховати ввічливу, турботливу та високоморальну дитину — важка праця. Але це саме те, що кожен з нас може зробити. І нема на світі більш важливішої та плідної роботи”.


 

Переглядів: 1 502
  • Оціни:

Спілкуючись з дітьми потрібно частіше нагадувати собі...

 

Переглядів: 2 942
  • Оціни:

Типові правила, що сприяють ефективному спілкуванню з дитиною



При спілкуванні з дітьми батьки повинні:


- постійно підкреслювати свою увагу до індивідуальності сина чи дочки, до їх прагнення до самоствердження;
- проявляти увагу, інтерес і повагу до всіх дітей у сім’ї;
- проявляти постійну готовність і вміння вислухати дитину, дати їй можливість говорити (виговоритися),
- відстоювати свої погляди, переконання;
- перед тим, як показати дитині її помилки в поведінці, починати з похвали і схвалення позитивних якостей навіть при самому важкому характері сина (дочки);
- тактовно показувати кращі позитивні якості своєї особистості (ерудицію, працелюбність, пунктуальність, гуманні відносини до людей, порядність, чесність та інше), але при цьому не показувати, не підкреслювати своєї переваги над дитиною;
- створювати сімейну атмосферу любові, доброзичливості турботи, захищеності радості і перспективи, що благополучно впливає на фізичне і морально-психологічне здоров’я дітей.


Ви повинні знати:


- з ким приятелює ваша дитина;
- де проводить вільний час;
- чи не пропускає занять в школі;
- в якому вигляді або стані повертається додому.



Готуйте дитину до майбутнього життя.


- Говоріть з нею про це:
- Не відгороджуйте дитину від обов’язків і проблем. Вирішуйте справи разом з нею.
- Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень.
- Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитись вами.
- Не бійтесь в чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.
- Частіше розмовляйте з дитиною. Пам’ятайте, що ні телевізор, ні радіо , ні комп’ютер не замінять їй вас.
- Не обмежуйте дитину у спілкуванні з ровесниками.
- Частіше звертайтесь за порадами до педагогів та психологів.[/b]
- Більше читайте, і не лише педагогічну літературу, але й художню.
- Звертайтесь до родини, в яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.
- Пам’ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно.


спілкування з дитиною

Переглядів: 491