Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    Продовжуємо Зцілення та Навчання за допомогою мистецтва. Цього разу ми з дітьми навчилися долати тривожність за допомогою антистрес-іграшки. Дитячому захопленню не було меж.
    Катерина Кривошей, Віра Балашова, Save the Children in Ukraine
     
     

     

     
    Продовжуємо Зцілення та Навчання за допомогою мистецтва. Сьогодні будуємо місто своєї мрії. Діти демонструють власне бачення ідеальної громади, створюють власну модель та презентують її.
    Наш проект здобув перемогу🏅🏅🏅 в номінації "Поліграфічний контент". Це був неперевершений досвід і високе визнання нашої праці. Пишаємось 10а і командою КБШ Ліцею.
    Дякуємо #savethechildren за таку чудову можливість
     

     
    Вчителі ліцею обговорили ряд важливих питань навчально виховного процесу на черговій педагогічній раді✍️ Доповідала заступник директора Галина Войтюк , вона порушила питання розвитку особистості у Новій українській школі шляхом зацікавлення здобувачів освіти процесом навчання і пошуками педагогів ефективних форм та методів викладання шкільних предметів. Колеги обговорили важливу проблему мотивації учнів до здобуття нових знань та поділилися власними напрацюваннями і запропонували шляхи вирішення важливої освітньої проблеми. А на завершення всі присутні мали можливість залишити свої пропозиції під символічним осіннім деревом знань🍁🍂
    Наближаємо Перемогу🇺🇦. З Україною 💙💛
    Сьогодні, 25 жовтня, українці по всьому світові разом написали Радіодиктант національної єдності_2024✍️📖🇺🇦 Цьогоріч найбільший українськомовний флешмоб відбувся вже 25-й раз поспіль.
    Ліцеїсти разом із своїми вчителями підтримали мовну ініціативу🫶 Адже українська мова - це код нашої нації🇺🇦 Знати та вдосконалювати рідну мову це велика праця та місія для кожного українця 🇺🇦
    Бренить - співає наша мова, чарує, тішить і п'янить💙💛


     
RSS
Ліцей №15 » Соціально-психологічна служба » Соціальний педагог радить » 7 важливий компетенцій сучасного вчителя

7 важливий компетенцій сучасного вчителя

Сучасні вчителі, які хочуть працювати у сучасних школах,

повинні мати сучасні компетенції. Адже з розвитком сучасних технологій

змінюються особливості поведінки нових поколінь,

натомість вчителі повинні вміти адаптувати свій стиль навчання.



Проактивність

Сучасні школи люблять новації і "двіж" у хорошому сенсі цього слова, тому, перш за все вчителю потрібно бути проактивним. Проактивний вчитель – це небайдужа людина, яка створює щось нове і робить якісні зміни довкола себе.

Професійна та особистісна гнучкість

Гнучкість та адаптивність — це ті компетенції, які зараз необхідно мати сучасному вчителю. Особливо очевидно це стало в часи глобальної кризи та карантину, адже педагогам довелося швидко пристосовуватися до «нової норми» в освіті, переборювати свої страхи, опановувати зовсім інші підходи, змінювати власний стиль викладання тощо.Тому професійна і особистісна гнучкість – це ті soft skills, які надпрофесійні навички, які відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу її продуктивність

Новітні технології як учительський інструмент

Важливо, щоб учитель уже мав досвід використання новітніх технологій у своїй практиці. Бо це один із ключових інструментів сучасного педагога.

Націленість на розвиток

Неможливо бути ефективним вчителем і не розвиватися щодня. Тому важливо, як вчитель вчиться сам, як шукає інформацію і, найважливіше, як застосовує нові навички та знання, так він і буде мотивувати учнів до отримання ннових знань, уміннь та навичок. Просто список сертифікатів у резюме не свідчить про те, що людина розвивається, важливим є уміння використотувати отриманні знання на практиці.

Helicopter view ("бачення згори")

Ця компетентність у дефіциті серед учителів. Найчастіше у сучасних педагогів розвинене критичне, логічне та проєктне мислення, комунікація, креативність та емпатія,а Helicopter view – це про ширший погляд на світ. Адже, коли діти дивляться на світ широко, у них і запит більший, вони хочуть пізнати якомога більше.Наприклад, коли школяр не знає, які зараз є нобелівські лауреати, то йому не буде цікаво, що зараз відбувається на уроках хімії та фізики і яким чином ті чи інші люди досягли певних висот. Тому треба розвивати це світобачення, тоді учні будуть більш успішно та якісно себе почувати в цьому житті та самі створюватимуть своє майбутнє. І, знову ж таки, школа стане простором не лише для отримання знань, а сформує найважливіше – зацікавленість та мотивацію до отримання цих знань та дієвого досвіду.

Гуманна педагогіка як життєвий принцип

Happy Nest School розділяє цінності гуманної педагогіки, важливо, щоб вчителі знали ці засади та втілювали їх у своїй щоденній учительській практиці.Також цінним є, щоб вчитель вмів спостерігати, помічати, чути і небайдуже ставитися до дитини. Адже така людина допомагатиме учням побачити ширше і більше.

Володіння практиками роботи зі стресом

Щоб навчальний процес був важливим і цінним, вчитель повинен володіти конкретними методиками роботи у класі.Зокрема, знати деякі конкретні техніки: який алгоритм дій учителя у конфліктній ситуації між учнями або в разі підвищеного стресу дитини тощо? Чи вміє вчитель перемкнути увагу учня тощо.

 

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*