Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    Вчителі ліцею обговорили ряд важливих питань навчально виховного процесу на черговій педагогічній раді✍️ Доповідала заступник директора Галина Войтюк , вона порушила питання розвитку особистості у Новій українській школі шляхом зацікавлення здобувачів освіти процесом навчання і пошуками педагогів ефективних форм та методів викладання шкільних предметів. Колеги обговорили важливу проблему мотивації учнів до здобуття нових знань та поділилися власними напрацюваннями і запропонували шляхи вирішення важливої освітньої проблеми. А на завершення всі присутні мали можливість залишити свої пропозиції під символічним осіннім деревом знань🍁🍂
    Наближаємо Перемогу🇺🇦. З Україною 💙💛
    Сьогодні, 25 жовтня, українці по всьому світові разом написали Радіодиктант національної єдності_2024✍️📖🇺🇦 Цьогоріч найбільший українськомовний флешмоб відбувся вже 25-й раз поспіль.
    Ліцеїсти разом із своїми вчителями підтримали мовну ініціативу🫶 Адже українська мова - це код нашої нації🇺🇦 Знати та вдосконалювати рідну мову це велика праця та місія для кожного українця 🇺🇦
    Бренить - співає наша мова, чарує, тішить і п'янить💙💛


     

    До Тижня поінформованості про осіб з особливими потребами 10.10.2024  у 6-Б класі відбулася година спілкування "Видатні люди з особливими потребами"

    Учні під час заходу ознайомилися з історіями про видатних людей з особливими потребами, які досягли успіху у сфері своєї діяльності, незважаючи ні на що. Приклад цих людей показує, що потрібно завжди йти до своєї мети, долати життєві труднощі і бути сильними духом.

      

    Доброта-найбільша цінність нашого життя, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити, вона по краплиночці виховується змалку.

    Милосердя - щиросердність, співчуття, любов на ділі, здатність відгукнутись на чужий біль.

    Діти  8- В класу пробували пересуватись з допомогою білої тростини, сприймати навчальний матеріал на слух.

     

    Всі ми різні, але всі ми рівні та кожен із нас особливий, неповторний, унікальний.

    Жодне суспільство не є однорідним, адже складається з різних людей. Його якість залежить від здатності співіснувати: сприймати та визнавати цінність кожної особистості. Тому метою занять було виховання поваги, толерантності, людяності та усвідомлення власної індивідуальності.

     

    У 2-Б класі відбулася виховна година "На доброму серці тримається світ".

    Метою виховної години було ознайомлення дітей з проблемами людей з особливими потребами, виховання в дітей співчуття та доброти, навичок тактовного ставлення до людей з особливими потребами.

     

    3-В клас сьогодні ознайомився з неймовірними розповідями про видатних осіб з особливими потребами, які досягли успіху у сфері своєї діяльності, незважаючи ні на що. Приклад цих людей показує, що потрібно завжди йти до своєї мети, долати життєві труднощі і бути сильними духом. Всі разом створили плакат про те, що ми можемо зробити для дітей з особливими освітніми потребами,  щоб стати ближчими до них.

     


     


     

    В рамках тижня поінформованості в нашому ліцеї проведено  виховні заходи, корекційно-розвиткові заняття та інші навчальні заняття для ознайомлення здобувачів освіти з людьми з особливими потребами.

    Учні багато нового дізналися про  людей з ОП, про дітей з ООП, про сприяння розвитку емпатії та уваги до людей з проблемами здоров'я, про  мотивацію учнів надавати підтримку дітям з  особливими освітніми потребами.

     

    Повірити у свої крила - це знайти у собі бажання довіряти, допомагати, підтримувати, співчувати. Учні 1-Б класу навчилися ділитися пірʼїнками добра, тепла своїх сердечок, співчуття, любові та взаємної допомоги

     Багато відомих в історії особистостей мали проблеми зі здоров’ям, але про їхні досягнення знає кожна людина в світі і це не завадило їм стати дійсно ВЕЛИКИМИ. Багато цікавих фактів дізнались сьогодні діти 6-В класу про видатних людей з особливими потребами. Також цікавим було знайомство зі шрифтом Брайля, друкарською машинкою та книгами, написаними шрифтом Брайля.

     "Зрозуміти іншого"-тема виховної години, проведеної в 10-В класі, під час якої учні ознайомилися з відомими людьми, які мали особливі освітні потреби. Також було цікавим спілкування з Бучиною Ольгою, яка давала відповіді на запитання однокласників. Учні ознайомилися з шрифтом Брайля, намагалися читати й друкувати на приладі для письма, пересуватися з допомогою тростини.

     На незвичайному корекційному занятті першокласники побували у лісі, перевтілились у пухнастих звірят і довели, що дружити можна, навіть якщо у твого друга колюча шубка.

     Гра-найближчий і доступний вид діяльності дітей.В грі дитина наслідує мовлення старших,їх поведінку,взаємостосунки.Саме тому,логопедичні заняття ми перетворюємо  на жвавий і стимулюючий навчальний простір.

     


RSS
Ліцей №15 » Соціально-психологічна служба » Психолог радить » 12 м’яких навичок, важливих для щасливого життя, та як їх розвинути

12 м’яких навичок, важливих для щасливого життя, та як їх розвинути

Пандемія стала випробуванням на міцність як для цілих держав і бізнес-систем, так і для родин та кожної окремо взятої особистості. Є люди, які прожили цей період значно легше, адже мають величезну перевагу — добре розвинені м’які навички. Саме завдяки soft skills адаптація до труднощів не висмоктує життєву енергію й проходить без психологічних потрясінь.


 

Навички 21 століття заведено ділити на…


Hard skills
Тверді навички. Вузькоспеціалізовані, діють у сталих умовах і в межах однієї професії.


Digital skills
Цифрові навички. Категорія виникла у зв’язку з глобальною диджиталізацією та цифровізацією нашого світу.


Soft skills
М’які навички. Вони універсальні та допомагають досягти успіху в будь-якій професії, передбачають високі комунікаційні здібності та самоорганізацію, вміння довгострокового планування, командну роботу. Вчені з Гарварду та Стенфорду запевняють, що професійний успіх на 85 % залежить саме від soft skills.


Саме тому пропонують 12 м’яких навичок, які допоможуть почуватися впевненіше, швидко знаходити спільну мову з будь-ким і досягати цілей у кризові періоди.

Пізнай себе...Перша група навичок направлена на самоусвідомлення та поглиблення розуміння процесів, які відбуваються всередині нас та навколо нас.


Емоційний інтелект. Ідеться про те, наскільки добре ми знаємо, усвідомлюємо власні емоції, наскільки легко нам справлятися з особистим кризами. А якщо додати до цього вміння будувати стосунки з іншими людьми, бути емпатичним і відчувати емоції інших, вміння мотивувати себе в скрутні часи — отримаєте міцний фундамент для життєвих незгод.

#ЩастяМенеджмент. Самоусвідомлення може підказати дорогу до персональної оази щастя, але не зробить щасливою людиною. Так само розвинений емоційний інтелект діятиме лише в тандемі з конкретними діями. Ці дії, своєю чергою, мають приносити вам задоволення, а людям — користь.

Сексуальний інтелект. Він є в кожної людини та відіграє значущу роль у наших життях. Це додаткове джерело вашої персональної енергії, яким не варто нехтувати.

Розвивай себе...Друга група м’яких навичок — про те, як структурувати набуті знання про себе і трансформувати в практичну колію.

Плануй глобально, дій локально — система побудови життя, яка є ключем до гармонії, між амбіціями та бажанням жити тут і зараз, у моменті. Свої бажання, плани та глобальні цілі варто озвучувати, записувати та розбивати на невеликі кроки для досягнення глобальної мети.

Персональна економіка. Цю навичку слід опанувати для того, щоб усе вищесказане можна було реалізовувати, не замислюючись про шматок хліба з маслом у холодильнику. На мій подив, розвиток попередніх скілів сильно допоміг із розв’язанням грошового питання. А якщо додати до цього бажання створювати та інвестувати час/гроші у справді вартісні речі — ваше майбутнє під надійним захистом!

Тайм-менеджмент. Ця навичка стає потрібною, коли ви починаєте усвідомлювати ціну свого часу та хочете побудувати збалансоване життя. Просто зараз дайте відповідь на запитання: чи лягаєте ви спати із чітким розумінням, що робитимете завтра? Ствердна відповідь означає, що ви на правильному шляху.

Проєктний менеджмент. Якщо ви змогли прокачати попередні 6 навичок, то це зробить вашу активність максимально предметною та націленою на результат. Якщо він вам потрібен, звісно. Опанувавши знання зі створення проєктів, ви навчитеся бачити й розуміти найефективніші варіанти планування та методики розставляння пріоритетів.

Командотворення. Так, саме під час карантину вміння відчувати людей і об’єднувати їх для спільної цілі стає надважливим. Людська потреба в соціалізації зараз сягає піка, тож саме час запропонувати потенційним партнерам участь у нових проєктах, формувати нові команди.

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Запитання:
Яке місто є столицею Хмельницької області
Ответ:*