Розум полягає не лише в знаннях ,
але й у вмінні застосовувати ці знання.
Аристотель
1. Діти, які читають
набувають різноманітних ідей, краще долають труднощі. Виявлено, що люди найкраще запам'ятовують, що прочитано в книзі, ніж те, що показано за допомогою аудіо візуальних засобів. Досліди підтверджують, що діти, які читають, з великим інтересом відвідують школу, навчаються добре та без зайвих зусиль, краще оцінюють навколишній світ. Вони не замкнуті, здібні визначити, чого бажають і відстоюють свою точку зору.
2. Читання і професія
Той, хто хоче крокувати в ногу з часом, просуватися по службі, не може обійтися без професійного читання. До нього входять книги за спеціальністю та науково-пізнавальні журнали. Не можна забувати і про щоденне читання газет.
3. Читання та обізнаність
Інформація для сучасного суспільства настільки ж важлива, як і корисні копалини, енергетичні запаси та інші ресурси. Грамотний читач знає багато шляхів отримання інформації, що допомагає йому брати участь у суспільному житті та відрізняти важливе від незначного.
4. Читання та телебачення
Той, хто читає, краще вибирає телепередачі й отримує користь від них. Телебачення конкурує з читанням, але воно не здатне замінити його, бо у кожного з них своя специфіка. Читання збагачує будь-яку людину. Доведено, що тільки людина, яка читає, отримує найбільшу користь від телепередач.
5. Читання та вільний час
Вільний час потрібно вміти правильно організовувати, але не всі на це здатні. Читання - не тільки активне й творче використання вільного часу, часто при цьому з'являється улюблене заняття, хобі. Радіолюбитель, садівник, кухар, історик, програміст "озброєні" перш за все книгами та журналами.
6. Читання та життєві проблеми
Читання допомагає подолати критичні життєві ситуації, знайти відповідь на питання, яке турбує, розв'язати ту чи іншу проблему. "Книжкова терапія" сприяє виправленню здоров'я.
7.Читання та життєвий досвід
Читач співставляє побачене з викладеним у книзі, збагачує свій життєвий досвід, уникає помилок.
8.Читання та демократія
Використання різних інформаційних джерел допомагає людині критично оцінювати їх, формувати власну позицію, виключає можливість маніпулювати собою.
9. Читання та культура
Уміння читати - це невід'ємна частина культури: воно вчить мислити, набувати знання та розвивати уяву.
10. Потоваришувати з книгою
Потоваришувати з книгою, розібратися у великому книжковому океані, визначитися із вланими книжковими вподобаннями і отримувати задоволення від прочитаного.