Школа № 15 міста Хмельницького
  • Головна


Календар

Календар свят України. Граматика української мови

Опитування

Ваші бали за три ЗНО?

Останні новини:

    День м'ясний
    М'ясо має купу вітамінів і мінералів, які налагоджують обмін речовин, впливає на правильне функціонування всіх систем організму. Саме тому ми сьогодні слухали, малювали, читали, творили ,веселилися, смакували м'ясо. 

     

    Тарілочка здорового харчування
    День молочних продуктів
    Молочні продукти - це будівельні матеріали для всіх органів і систем організму людини. Особливо молочні продукти необхідні для нормального росту і розвитку дитини.
    Сьогодні в цьому впевнилися учні нашого ліцею. Тепер молоко, йогурт, сметана будуть щоденно в нашому раціоні

     
    День ХЛІБА (борошняних виробів)
    Сьогодні діти нашого ліцею дізналися що, для здорового харчування краще обирати хліб, виготовлений із цільного зерна або висівок, оскільки він містить багато клітковини, вітамінів групи В, Е, заліза, цинку та селену.
    Хліб є основою життя і працювати для нього – обов’язок кожного.
     

    Тарілочка здорового харчування
    День круп'яний

    Всі круп'яні вироби багаті на клітковину, вітаміни і мінерали, тому їх вживання не тільки наситить, але також підтримає енергетичні сили організму.
    Сьогодні в цьоve впевнилися наші учні, виконуючи різні пізнавальні завдання. Тепер каша - наша улюблена страва!

     


    Сьогодні Цитрусовий день.

    Діти ознайомились з історією походження цитрусових, дізнались про користь цих фруктів, які страви можна з них приготувати; відгадували загадки, виготовляли веселі саморобки та тематичні аплікації, грали в дидактичні ігри, а ще й скуштували деякі види цитрусових.

     

     

     

RSS
Ліцей №15 » Соціально-психологічна служба » Соціальний педагог радить » Як правильно говорити з дітьми про інвалідність

Як правильно говорити з дітьми про інвалідність

 

1. Обирати правильні слова:

Не бійтеся слова «інвалідність». Запам’ятайте правило прийменника «з». Дитина з інвалідністю, а не інвалід. Хлопчик з аутизмом, а не аутист. Дитина з синдромом Дауна, а не даун.

2. Якщо дитина цікавиться: “чому виникає інвалідність?”

Психологи радять не заглиблюватись в пояснення причин інвалідності. Часто вона виникає як випадок, який неможливо передбачити. Тому найкраща відповідь буде простою: «Тому що так є».

Щоб краще зрозуміти, про що йдеться, наведить Олена Жупанова таку аналогію: ” Я навчаю англійській мові дітей від найменшого віку до 10 років. З школярами 1-4 класів ми починаємо вивчати граматику. Як пояснити дітям, чому дієслова третьої особи однини в англійській мають закінчення -s? Ніяк. Я ніяк це не пояснюю, тому що тут не може бути ніякого пояснення. Так просто є. Так склалось. Такі правила мови. Так склалось життя, що хлопчик має інвалідність.”

3. Бачити насамперед дитину, а не інвалідність

Бачити перш за все дитину, а не інвалідність – це не означає, що ми маємо ігнорувати її особливості. Мами таких дітей кажуть, що засмучує як надмірна увага до особливостей дитини, так і намагання зробити вигляд, що особливості не помічають (якщо вони дуже явні).

Діти одразу звертають увагу на те, що хтось відрізняється від інших. Це нормально. Вони помітять рожеве волосся, інший колір шкіри, незвичне вбрання. Але при цьому діти налаштовані не негативно, а зацікавлено. Переляк, негатив і осуд вони можуть «зчитати» з реакції дорослих.

4. Підтримувати, а не жаліти

Жити з інвалідністю – складно. Багато речей, на які ми навіть не звертаємо уваги, таким людям даються нелегко.

Але ми маємо відрізняти жалість від підтримки. Жалість робить людину, яку ми жаліємо, маленькою і беззахисною в наших очах, і в очах оточуючих. Підтримка ж – це розмова на рівних.

5. Дізнаватись більше

Речі, про які ми мало знаємо, можуть нас бентежити або лякати. Тому важливо дізнаватись більше про людей з інвалідністю.

Розкажіть дитині про те, що полегшує життя людям з інвалідністю: про інвалідні візки, шрифт Брайля, слухові апарати, собак-поводирів, мову жестів тощо. Можна навіть вивчити кілька слів мовою жестів. Покажіть написи шрифтом Брайля на упаковках ліків. На прогулянці зверніть увагу на пандуси.

 

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо: зареєструватися або ввести логін та пароль.